Американська компанія Capella Space створила платформу, яка дозволяє отримувати супутникові зображення будь-якого місця в світі. При цьому супутник може робити фото вночі, крізь хмари і навіть через стіни деяких будівель. Про це повідомляється на сайті компанії.
Capella Space представила свій перший діючий супутник Capella-2 більше ніж три місяці тому. Над ним працювала група з менш як 100 інженерів протягом декількох років.
“Capella-2 – це революційний супутник, який назавжди змінить способи збору зображень з космосу і спостереження за нашою планетою. Це велика перемога для нашої галузі. Це є результатом 4 років винахідливості, працьовитості, творчості та прихильності справі», – зазначили в компанії.
Головною відмінністю цього 107-кілограмового супутника від багатьох інших супутників є те, що він оснащений радаром з синтезованою апертурою (РСА).
Capella-2 працює за тим же принципом, як дельфіни або кажани використовують ехолокацію. Супутник направляє потужний 9,65-гігагерцовий радіолокаційний сигнал, а потім збирає і обробляє дані, які відбилися назад на орбіту.
З огляду на те, що супутник посилає власний сигнал, а не вловлює світло, то в деяких випадках він навіть може «просвітити» крізь стіни будівель.
У компанії зазначили, що хмарочоси на зображеннях з їхнього супутника виглядають як «примарні гриби». За словами гендиректора Capella Space Пайама Баназаде, на оригінальному фото з супутника без стиснення можна побачити, що відбувається в кабінетах.
“Технічно, це можна зробити навіть всередині будинку”, – додав Баназаде.
Однак юридичне обмеження забороняє компанії робити супутникове фото будь-якого місця, за яке заплатить клієнт.
Окрім того, для супутника не перешкода погодні умови або час доби. Він може робити знімки з такою ж чіткістю і в нічний час доби, в хмарну або вологу погоду.
У компанії наголосили, що готові співпрацювати як з урядом, так і приватними особами. Клієнтом може стати людина будь-якої професії. Наприклад, державі стане в нагоді супутник для проведення операції з порятунку заручників або для відстеження активності в аеропорту. Вчені можуть відстежувати вирубку лісів в Амазонці, а інвестори стежити за глобальним ланцюжком постачання.
До того ж якщо використовувати кілька супутників Capella-2, то можна отримати фото цілі в трьох вимірах з точністю до метрів.
- Дочірня фірма компанії Firefly Aerospace, що належить українцю Максу Полякову, буде виводити супутники NASA на орбіту.