АМКУ визнав, що “Роттердам+” приносить прибуток Ахметову, але в розслідуванні відмовив

Антимонопольний комітет (АМКУ) відмовив державній компанії «Енергоатом» у розгляді справи про можливе порушення конкуренційного законодавства у діях НКРЕКП при затвердженні порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електроенергії в 2016 році. Про це комітет повідомив держпідприємству у листі від 17 квітня, передають «Наші гроші».

Йдеться про постанову №289 “Про затвердження порядку формування прогнозованої оптової ринкової ціни електричної енергії” від 16 березня 2016 року. «Енергоатом» вказав АМКУ на антиконкурентні дії НКРЕКП у вигляді надання суб’єктам господарювання переваг, які роблять їх привілейованими по відношенню до конкурентів.

Згідно з документом, за час дії постанови частка «Енергоатому» на ринку генерації електроенергії зросла з 53% до 54%. Разом з тим, тариф атомників збільшився з 47 до 57 копійок за кВт*год, що менше ніж на чверть. За той же період частка теплової генерації зменшилася з 32% до 30%, а тариф виріс удвічі – з 88 до 177 копійок за кВт*год.

Таким чином приріст тарифу теплогенерації при падінні її частини виявився більш, ніж в десять разів більший від приросту “атомного” тарифу. В АМКУ дійшли висновку, що за цей час на ринку відбувся перерозподіл часток між учасниками ринку генерації.

Також у комітеті наголосили, що в постанові індикативну ціну вугілля визначають на підставі середньої ціни в портах Амстердам – Роттердам – Антеверпен за 12 місяців, ціна на  сировину, яка містить уран, визначається з довгострокових і короткострокових котируванях.

З цього в АМКУ зробили висновок, що в документі №289 однакові підходи до формування розміру паливної складової в тарифі на електроенергію від виробників, які працюють за ціновими заявками. Комітет ухвалив рішення, що у постанові «відсутній негативний вплив на економічну конкуренцію» та відмовив «Енергоатому» в розгляді справи.

Рішення АМКУ підписано заступником голови комітету Марією Ніжнік, яка раніше була головною у справі щодо зловживання монопольним становищем компаній ДТЕК, яку за її пропозицією було закрито рішенням комітету.

Крім того, в 2016 році голова АМКУ Юрій Терентьєв особисто погодив проект рішення №289, яким була введена так звана формула “Роттердам+”. Вона враховує в тарифі теплогенерації вартість і доставку вугілля з Роттердама, але все вугілля доставляється з Донбасу і Росії, тобто на менші відстані. Тому «Роттердам+» є прибутком теплоенергетиків, а як відомо понад 80% теплової генерації в Україні належить групі Ріната Ахметова.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.