Аналітик розповів, чому газовий договір з РФ невигідний “Нафтогазу”

Українська держкомпанія «Нафтогаз» не зацікавлена в підписанні угоди з російським монополістом «Газпром», оскільки для неї вигідніше якомога вище підняти ціни на газ для внутрішніх споживачів. Таку думку в коментарі InfoResist висловив директор спеціальних програм НТЦ «Псіхея» Геннадій Рябцев, коментуючи домовленості між Україною і РФ щодо транзиту газу в Європу.

На думку аналітика, Київ і Москва не змогли остаточно домовитися щодо транзиту газу, оскільки вони не уклали жодної угоди.

«Сторони домовилися перекласти відповідальність один з одного на президентів. Сказали, що необхідне якесь політичне рішення для того, щоб підписати угоду між двома суб’єктами господарювання. Тому я взагалі не знаю, про що зараз ведуться дискусії, оскільки документа немає. Існують якісь слова, вимовлені на брифінгу людьми, які не мають до цього контракту взагалі ніякого відношення», – вважає Рябцев.

Він пояснив, що угода має бути підписана між двома суб’єктами господарювання, якими є оператор газотранспортної системи України і «Газпром».

«Представником «Нафтогазу» є та контора, від якої цей оператор має не залежати. І дуже дивно, коли я чую, що вони розповідають про якісь умови, які вони комусь висувають щодо майбутньої діяльності оператора, який від них не залежить. Далі, цей оператор знаходиться у віданні Мінфіну, вірніше буде у віданні, при чому тут Мінекономенерго теж мені не зрозуміло. Хто давав повноваження Оржелю (міністр енергетики – ред.) вести ці переговори? Якось дивно це виглядає. Тому безумовно рішення ухвалюватиметься, але яким воно буде, я не знаю», – зазначив аналітик.

За словами Рябцева, якщо рішення щодо транзиту газу не буде ухвалене до 1 січня, то виникне ризик повторення сценарію «газової війни».

«Я думаю, що Європа зробить все, щоб не замерзнути. Так, сценарій може повторитися. Тоді Україні викручували руки, і мені здається, що все йде до цього», – наголосив він.

Рябцев додав, що підписання угоди – фінансово невигідне «Нафтогазу».

««Нафтогаз» не зацікавлений в підписанні угоди. Це фінансово невигідно “Нафтогазу”. Йому потрібно підняти ціни для внутрішніх споживачів, як можна вище підняти ціни. І непідписання угоди буде приводом для того, щоб ці ціни підняти. А що стосується політиків, то вони теж розкажуть, що у всьому винен Путін і «Газпром»», – додав аналітик.

Нагадаємо, міністр енергетики Олексій Оржель заявив, що Україна уклала п’ятирічний контракт на транзит російського газу з можливістю пролонгації на 10 років.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.