Аналітик CIT: російські версії трагедії МН-17 розбиті в суді Гааги

Суд в Гаазі у справі про трагедію рейсу МН-17, збитого в небі над Донбасом в 2014 році, вже спростував всі версії російської пропаганди. Про це в коментарі InfoResist заявив аналітик CIT Кирило Михайлов.

За його словами, в даний момент зрозуміло, чому процес над обвинуваченими терористами затягнувся.

«Більша частина часу була присвячена презентації матеріалів справи, і там було показано, які саме докази були зібрані, як вони свідчать на користь основної версії звинувачення», – сказав він.

Експерт уточнив, що звинувачення ретельно перевірило кожен доказ скоєння злочину, звірило наявну інформацію з різними джерелами.

«Наприклад, кожна фотографія БУКа зрівнювалась з прослуховуванням, з показаннями свідків, телекомунікаційними даними тих людей, які були поруч з БУКом. І всі заяви України і Росії були ретельно перевірені з допомогою криміналістичної експертизи, досліджень экспертів, доповідей голландської розвідки», – сказав він.

Крім того, експерти проаналізували всі так звані альтернативні версії, серед яких сбиття МН-17 військовим літаком, українським БУКом, С300 або вибух бомби на борту.

«Перевірені всі версії з альтернативними точками пуску, в тому числі ті, на які вказувала російська пропаганда. У результаті єдина версія, яка підтвердила, – сбиття МН-17 з БУКа, який здійснив пуск із населеного пункту Первомайськ, на південь від міста Смірново. Цей район був під контролем сапаратистів», – додав він.

Михайлов зазначив, що слідство триває. Повинні встановити особу членів екіпажу, а також тих російських військових та інших представників РФ, які були відповідальні за постачання БУКа.

Поки ж завершено розслідування по чотирьом підозрюваним – росіянам Дубинському, Гіркіну, Пулатову і українцем Харченком, є членами терористичних бандформувань “ДНР“, безпосередньо причетним до організації постачання БУКа, його перевезення по окупованій території, доставки на місце пуску і повернення його в Росію.

«Було сказано, що стосовно цих людей розгляд справи по суті має початися в жовтні-листопаді. При цьому коли буде завершено розслідування по решті невідомо. Однак зрозуміло, що це далеко не єдині обвинувачені і що обвинувачення має дуже масштабну  доказову базу, яка, зокрема, спростовує всі теорії змови, поширювані російськими та проросійськими джерелами», – зазначив він.

Михайлов вважає провину даних представників “ДНР” повністю доведеною.

«В наслідок повинна бути доведена вина і екіпажу БУКа, який, швидше за все, складався з російських солдатів, і тих росіян, які сприяли постачанню сепаратистам важкої військової техніки», – резюмував він.

Нагадаємо, 17 липня 2014 року в небі над Донбасом був збитий малайзійський Boeing, який летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули всі 298 чоловік, що знаходилися на борту.

Восени 2017 року Міжнародна слідча група (JIT) представила висновки, згідно з якими малайзійський «Боїнг» був уражений ракетою «земля-повітря» з установки «Бук», стрілявший з району донбаського містечка Сніжне.

24 травня 2018 року Міжнародна спільна слідча група поінформувала, що літак рейсу MH17 над окупованою територією Донбасу 17 липня 2014 року був збитий зенітно-ракетним комплексом «Бук», який належить 53-й зенітно-ракетній  бригаді ППО російських ЗС з Курська.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.