Рішення президента США Дональда Трампа заморозити постачання військової допомоги Україні спонукатиме російського президента Володимира Путіна висувати ще більші вимоги, заявив заступник директора британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI) Малкольм Чалмерс, пише CNN.
«Це рішення не пов’язане з економікою. Воно продиктоване переконанням Трампа, що Росія готова укласти мирну угоду, а єдиною перепоною є Україна. Але немає жодних доказів того, що Москва дійсно готова до угоди або які її умови», — заявив аналітик.
На його думку, ця ситуація лише підштовхне Кремль до подальших вимог, зокрема щодо демілітаризації та нейтралітету України.
«Найгірший сценарій — це коли США та Росія домовляться між собою, а потім скажуть Україні та Європі: “Приймайте або відмовляйтеся”», — наголосив Чалмерс.
Він також зазначив, що нині головне питання полягає в тому, наскільки Велика Британія та Європа готові підтримувати Україну, навіть всупереч позиції США.
За даними RUSI, США постачають близько 20% військової техніки, яку використовує Україна, тоді як 55% виробляється всередині країни, а ще 25% надходить із Європи та інших країн. Водночас ця частка є найбільш «летальною та важливою» для оборони України.
«Україна не впаде відразу — вона вже переживала зупинку допомоги торік. Але ефект від цього рішення буде накопичувальним», — підсумував Чалмерс.
- За даними The New York Times, Україна значно зменшила свою залежність від військової допомоги США завдяки розвитку власного виробництва зброї та постачанню озброєння з Європи, хоча припинення американської підтримки може створити певні труднощі.
- Польща підтвердила призупинення американської військової допомоги Україні без консультацій із союзниками, що ставить Європу, Україну та Польщу у складнішу ситуацію, хоча в Україні офіційно не підтвердили зупинку допомоги.