Аналіз переговорів Трампа і Путіна: 5 невтішних фактів

Еліна Рибакова, старший науковий співробітник Peterson Institute for International Economics, проаналізувала основні підсумки телефонної розмови між президентами США Дональдом Трампом і Росії Володимиром Путіним. Про це вона написала на своїй сторінці у Х.

Згідно з її висновками, Росія не зробила жодних поступок, натомість отримала кілька значних вигод.

30-денне припинення ударів по енергетиці вигідне Росії

Росія не пішла на поступки. Вона, потенційно, отримала перемогу: 30-денна відмова від енергетичних страйків змусила б Україну припинити атакувати російські нафтопереробні заводи. Росія не була настільки ефективною, як побоювалися, у підриві української енергетики. 

США фактично зняли з Росії статус агресора

Росія отримала підтвердження того, що вона не є агресором:

«Цей конфлікт ніколи не мав початися і мав бути завершений … щирими зусиллями заради миру», — йдеться в підсумковій заяві адміністрації Трампа.

Трамп і Путін повертають конфлікт у двосторонній формат

Заява Білого дому повертає Росію до «двосторонніх» дискусій щодо України. Європа не має «сфер впливу», які мають Трамп і Путін. Вона навіть зациклює Росію в питаннях Близького Сходу і Північної Африки, подібно до переговорів між СРСР і США. 

Росія підтвердила свої максималістські вимоги

Росія підтвердила свої максималістські вимоги і заявила про свої «законні інтереси безпеки»: ніякої військової або розвідувальної допомоги Україні, ніякої мобілізації в Україні, ніякого озброєння України, нездатність київського режиму до переговорів (натяк на зміну режиму?). 

Вашингтон прагне «перезавантаження» більше, ніж Москва

Схоже, що Білий дім хоче перезавантаження навіть більше, ніж Росія. Останній абзац ВБ про «величезні економічні угоди та геополітичну стабільність від покращення двосторонніх відносин» суперечить макроекономічній логіці.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.