Антиамериканські настрої в Європі знизилися через війну в Україні

З численних соціальних опитувань випливає, що війна в Україні призвела до падіння антиамериканських настроїв у Європі. Про це повідомляє Financial Times.

Зазначається, що ставлення до США змінюється на краще і серед європейських політиків. Однак деякі традиційно налаштовані антиамериканські політики продовжують залишатися при владі.

Видання наводить як приклад прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, президента Хорватії Зорана Мілановича та експрезидента Чехії Мілоша Земана, наголошуючи, що останнього на посаді глави держави змінив у січні Петр Павел, колишній голова Військового комітету НАТО.

У дослідженні Інституту державної політики Беннета при Кембриджському університеті йдеться про те, що російське вторгнення змусило жителів західних країн відчувати «ще більшу відданість як США, так і НАТО». Дослідження ґрунтується на опитуванні мешканців 137 країн, у 75 з яких опитування проводилося після початку війни.

До США 2022 року позитивно ставилися 64% респондентів з розвинених країн, що дозволило Сполученим Штатам відіграти зниження підтримки в середині 2010-х — на початку 2020-х років.

Кількість європейців, які підтримують участь Вашингтона у питаннях оборони Європи, також зросла після початку війни, вважають автори опитування відділу моніторингу громадської думки Єврокомісії.

72% опитаних сказали, що хотіли б, щоб США тією чи іншою мірою брали участь у підтримці безпеки в Європі, 19% висловилися проти. Найбільше зростання підтримки порівняно з 2021 роком спостерігається у Швеції (72% проти 45% у 2021 році), Угорщині (71% проти 60%) та Нідерландах (75% проти 66%).

Експерти Лондонської школи економіки (LSE) проаналізували дані однієї з найавторитетніших європейських соціологічних служб European Social Survey і дійшли висновку, що війна зміцнила європейське суспільство у підтримці демократії та свободи і навіть підвищила довіру до конкретних політичних сил, що асоціюються з ними.

Як пише FT, покращення ставлення європейців до політики США, швидше за все, продовжиться, оскільки серед європейців зростає відчуття важливості таких цінностей, як політичний плюралізм та особиста свобода, що поділяються як європейцями, так і американцями.

Ставлення Заходу до Росії, своєю чергою, різко впало 2022 року — лише 12% опитаних Інститутом Беннету жителів розвинених країн заявили, що позитивно ставляться до Росії.

“Демократичні суспільства набагато негативніше ставляться до Росії та Китаю, тоді як для більш авторитарних товариств вірно протилежне. Цього зв’язку не існувало десять років тому, але сьогодні він абсолютно очевидний”, – повідомив FT Ксав’є Ромеро-Відаль, один з авторів опитування.

З опитування Pew Research Center випливає, що позитивне ставлення до Росії впало після війни і серед прихильників правих популістів у Європі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.