AP: Європа таємно працює над планом відправлення миротворців в Україну

Представники європейських країн таємно працюють над планом введення миротворців в Україну, щоб допомогти забезпечити дотримання майбутнього мирного врегулювання війни з Росією. Про це пише The Associated Press.

Повідомляється, що група європейських лідерів і міністрів зустрілася із Зеленським у резиденції Генерального секретаря НАТО Марка Рютте в Брюсселі у грудні, після обрання президентом США Дональда Трампа. На зустріч прибули представники Великої Британії, Данії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів та Польщі, а також високопосадовці Європейського Союзу.

Перемовини були побудовані на ідеї, висунутій президентом Франції Еммануелем Макроном на початку 2024 року. Тоді його заява про можливість введення миротворців в Україну викликала обурення.

Зазначається, кількість миротворців та країни, які братимуть участь в місії залежатиме від умов будь-якого мирного врегулювання, і не тільки.

Зокрема, Італія має конституційні обмеження на використання своїх збройних сил. Нідерландам потрібне зелене світло від парламенту, так само як і Німеччині. Польща проявляє обережність, через тривалу ворожнечу з Україною, яка тягнеться з часів Другої світової війни. Міністр оборони Естонії Ханно Певклур заявив, що нині перемовини щодо миротворців в Україні знаходяться “на дуже ранній стадії” та додав, що попри гарячі дискусії, для європейських союзників «критично важливо» розуміти, як виглядатиме лінія зіткнення в Україні, перш ніж розробляти план миротворчої місії. Він пояснив, що в тому випадку, якщо РФ і Україна скоротять військових на лінії зіткнення до «пари тисяч» з обох сторін, то «для Європи не буде проблемою також бути там» та зауважив, що буде набагато складніше, якщо конфлікт буде «кипіти».

У виданні зазначають, що склад і роль сил буде визначатися типом мирної угоди, яка буде досягнута між Україною та РФ. Зеленський наполягає на тому, що його чисельність миротворчих сил має становити щонайменше від 100 000 до 150 000 військовослужбовців. Хоча у ЗМІ з’явилися припущення про 30 000-40 000 військовослужбовці, офіційні особи не підтвердили ці цифри.

Експерти і чиновники попереджають, що за нинішніх умов європейці повинні розгорнути потужний і чисельний контингент, а не команду миротворців на кшталт «блакитних шоломів» ООН. Також міністр оборони Латвії Андріс Спрудс сказав, що варто продовжувати підготовку українських солдатів та інвестиції в українську оборону.

  • Європейські країни розглядають можливість відправлення до 100 тисяч військовослужбовців в Україну як миротворців, що може вимагати зменшення інших місій, зокрема на Балканах/
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.