Арахамія: закон про ринок землі з’явиться через 2,5 – 3 місяці

Розгляд Верховною Радою законопроекту про ринок землі у другому читанні займе два з половиною – три місяці. Про це заявив глава пропрезидентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, зазначивши, що збирається поговорити з лідерами тих фракцій, нардепи яких внесли найбільшу кількість правок, передає “Укрінформ”.

За його словами, в середньому розгляд однієї поправки триває три хвилини, і якщо збережеться нинішня тенденція, то розгляд законопроекту розтягнеться на місяці.

“Якщо кількість поправок розділити на 3 хвилини і відняти з цієї цифри всі перерви і т. д., то це десь- 2,5-3 місяці роботи парламенту”, – сказав він.

Арахамія зазначив, ОПЗЖ і Батьківщина внесли до документу тисячі поправок і блокують діяльність Ради.

“Я особисто наполягатиму на тому, щоб зібрати голів фракцій і з ними поспілкуватися, – яким чином вони будуть дивитися в очі своїм виборцям, які будуть говорити, що вони заблокували парламент. Навіщо?”, – запитав він.

Щоб прискорити процес розгляду поправок, розглядається варіант про введення додаткових пленарних засідань. Втім, питання ще не вирішено, так як у «СН» побоюються спекуляцій про штучне прискорення.

Тим часом нардепи розробили поправки в регламент роботи Ради, покликані припинити практику блокування розгляду законопроектів за допомогою внесення безлічі поправок до них. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила заступник голови фракції “СН” Євгенія Кравчук.

За її словами, над відповідними змінами робоча група працювала кілька тижнів, в результаті з’явився законопроект №3018.

Документом пропонується внести однакові поправки в порівняльну таблицю як одну, а при розгляді законопроектів у другому читанні спочатку буде проходити розгляд врахованих комітетом поправок. Після цього – розгляд відхилених. Якщо це зайняло більше одного пленарного дня, то прийняття законопроекту в цілому буде відбуватися на наступному засіданні. Крім того, обмежуються перерви на вимогу нардепів. На вивчення законопроектів парламентарів планується виділяти п’ять днів.

Дискутується у фракції і ідея введення інституту приставів, які наділяються повноваженнями видаляти із зали тих, хто блокує роботу Ради і вдається до непарламентської лексики.

Що стосується ринку землі, то більшість поданих поправок до законопроекту є, за словами Кравчука, “поправочним спамом”. Нардеп вважає, що на даний механізм блокування роботи парламенту її опоненти мають намір використовувати і далі. Так, до законопроектів про легалізацію грального бізнесу вже подано 3500.

Як повідомлялося раніше, колишні топ-політики України зажадали провести референдум щодо ринку землі.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.