Радник голови Офісу президента Олексій Арестович назвав оборону Лисичанська та Сєвєродонецька успішною операцією, попри те, що ЗСУ внаслідок цього були змушені відступити. Про це він написав у Telegram.
«З подивом виявив, що є люди, які засмутилися через відхід наших з Лисичанська-Сєвєродонецька, і є люди, які змушені писати їм довгі заспокійливі тексти. Значить, недопрацьовуємо», – наголосив чиновник.
Він пояснив, що головними завданнями оборони «Лисичансько-Сєвєродонецької агломерації (СДЛ)» було скувати основні сили противника, завдати втрат окупантам, виграти час для поставок західного озброєння та вдосконалити другу лінію оборони, а також створити умови для наступальних дій на інших ділянках фронту.
«Всі завдання операції – виконані: Хімарси (РСЗВ, – ред.) тут, втрати у росіян жахливі, друга лінія оборони в готовності, ЗСУ веде контрнаступні дії на трьох (!) дільницях фронту: під Вугледаром, на Запорізькому напрямку, на Херсонському» , – наголосив Арестович.
Радник голови ОП нагадав, що місяць тому ЗСУ вели контраступальні дії на одному-двох напрямках, а рашисти на п’яти. Нині українські сили наступають на трьох напрямках й окупанти на трьох: Харків, Ізюм, Бахмут.
«Одне з головних досягнень цієї операції – це зламаний червоноармійський стереотип «ні кроку назад», який вісім років за інерцією тяготів над нашою військовою думкою і коштував нам і Іловайська, і падіння ДАПу, 32 блокпоста. А злам цього стереотипу – дуже дорого коштує», – пояснив Арестович.
Він додав, що українцям треба воювати не як це робила Червона армія, інакше «зітремось», а як козаки – хитрістю та маневром.
«Лізучи на шматок мокрого цукру СДЛ, російська армія зазнала втрат, які обезцінюють будь-які досягнення – взявши районний центр, вони втратили перспективу перемоги у війні. Лисичанськ ми повернемо. Вони свою спущене в могилу «велич» – ні», – підсумував Арестович.
- Волонтер Андрій Римарук заявив, що під час штурму Лисичанська окупанти втратили 2 танкові батальйони і майже 3 бригади .