Вчені з’ясували, що австралійська миша Гульда, яка вважалася понад століття вимерлою, виявилася жива. Результати відповідного дослідження опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
У рамках дослідження вивчалися і порівнювалися один з одним зразки ДНК різних гризунів, що мешкають в Австралії. Виявилося, що миша Гульда досі жива, проте не попадається людям на очі. В останні 150 років ці звірята були відомі під іншою назвою – Pseudomys fieldi.
Ці миші живуть всього на декількох островах біля узбережжя західної Австралії. Аналіз ДНК музейних зразків восьми вимерлих гризунів підтвердив, що мишу Гульда помилково визнали вимерлою, тому експерти заявили про “таксономічне воскресіння” цього виду.
Гульда (Pseudomys gouldii) – це невеликі всеїдні гризуни, які протягом декількох століть мешкали на сході і півдні Австралії. Зовнішнім виглядом вони нагадують щурів, але менше за розміром. Довжина цих гризунів становить близько 10 см.
Вчені вважають, що до приходу європейців в Австралію миша Гульда була численним видом на континенті. Однак з приходом колонізаторів популяція гризунів різко скоротилася. Фахівці вважають, що місцевих мишей могли витіснити ті, які прибули з людьми, або ж їх виловили домашні коти поселенців.
- В Австралії вперше за 3000 років дикі тасманійські дияволи принесли потомство.
- Також в Австралії вчені відкрили новий вид жаби – “шоколадну”, яка є родичкою деревної.