Вчені з Австралії збираються провести експеримент з пошуку уповільнення часу в ядерному реакторі. Про це повідомляє New Atlas.
Згідно з другим законом термодинаміки, час тече в бік наростання ентропії, тобто, тече лінійно, від минулого до майбутнього, проте вчені поки не можуть зійтися на думці, чому так відбувається. Австралійська фізик Джоан Ваккаро запропонувала нову квантову теорію часу. Вона вважає, що ентропія – наслідок плину часу, а не причина.
Учена навела приклад із деревом і вітром: може здатися, що листя (ентропія) згинають дерево, але насправді це відбувається через силу вітру, який виникає в результаті порушень зворотної симетрії часу (Т-симетрії).
Ваккаро вважає, що щось у квантовому масштабі може створювати порушення Т-симетрії локально і, якщо їх буде досить багато, вони почнуть надавати більший вплив у макро-масштабі. Таким чином, ми змогли б побачити будь-яке спотворення часу або його рух назад.
Щоб спробувати довести нову теорію, дослідники з Університету Гріффіта, Національного інституту вимірювань і дослідницького інституту ANSTO спробують виміряти порушення Т-симетрії у нейтрино.
Ці частинки можна отримати в ядерному реакторі, тому вчені встановили пару дуже точних атомних годинників у реакторі OPAL в Сіднеї. Ідея експерименту полягає в тому, що якщо годинники перестануть відміряти час синхронно, це стане доказом уповільнення квантового часу, яке вкаже на локальне порушення Т-симетрії.
Дослідники мають намір збирати дані протягом півроку. Незважаючи на те, що вони майже повністю впевнені, що теорія не знайде підтвердження, якщо все ж свідчення уповільнення часу будуть виявлені, це стане величезним проривом у фізиці.
- У грудні 2020 року вчені з’ясували, що далекі предки людини, можливо, впадали в сплячку.
- В Японії створили метод ідентифікації людини по зображенню кровоносних судин.