Американський президент Джо Байден заявив, що США продовжать допомагати Україні, надаючи зброю та боєприпаси, проте вони не затягуватимуть війну і не змушуватимуть Київ піти на поступки Кремлю. Про це йдеться у статті Байдена під назвою “Що Америка буде і що не буде робити в Україні”, опублікована The New York Times.
“Мета Америки проста: ми хочемо бачити демократичну, незалежну, суверенну та процвітаючу Україну із засобами для стримування та захисту від подальшої агресії”, – зазначив президент США.
Він наголосив, що хоче, щоб Україна могла битися на полі бою та займати сильнішу позицію за столом переговорів. У зв’язку з цим він ухвалив рішення про надання українцям досконаліших ракетних систем та боєприпасів, які дозволять точно вражати ключові цілі на фронті.
«Ми продовжимо співпрацю з нашими союзниками і партнерами щодо російських санкцій – найжорсткіших із коли-небудь введених проти великої економіки», – повідомив Байден.
Також, за його словами, США продовжать постачати Україні сучасне озброєння, зокрема протитанкові ракети Javelin, зенітні ракети Stinger, потужні артилерійські та високоточні реактивні системи, радари, безпілотники, гелікоптери Мі-17 та боєприпаси.
«Ми також надішлемо ще мільярди фінансової допомоги, як це дозволив Конгрес», – додав Байден.
Крім того, він пообіцяв допомогти своїм союзникам, зокрема в Європі, зменшити їхню залежність від російського викопного палива та прискорити “перехід до майбутнього чистої енергії”.
Також США працюватимуть із союзниками та партнерами, щоб подолати глобальну продовольчу кризу, яку посилює російська агресія. Ще Штати продовжать зміцнювати східний фланг НАТО, тому Байден вважає, що вступ Фінляндії та Швеції до Альянсу зміцнив би спільну безпеку.
«Ми не прагнемо війни між НАТО і Росією. Хоча я не згоден з Путіним і вважаю його дії обурливими, Сполучені Штати не намагатимуться вчинити його повалення в Москві», – заявив американський лідер.
Він повторив, що США та союзники не будуть безпосередньо брати участь у війні в Україні, поки їхні території не атаковані. Крім того, Байден зазначив, що Вашингтон не заохочує і не дозволяє Україні завдавати ударів за своїми межами, оскільки не хоче затягувати війну «тільки для того, щоби завдати біль Росії».
«Мій принцип у цій кризі був “Нічого про Україну без України”. Я не тиснутиму на український уряд – приватно чи публічно – щоб він пішов на будь-які територіальні поступки. Це було б неправильно і суперечило б усталеним принципам», – запевнив Байден.
Американський президент пояснив, що російсько-українські переговори зупинилися не тому, що Україна нібито відвернулася від дипломатії, а через наміри Росії взяти під контроль якомога більшу частину територій.
«Якщо Росія не заплатить високу ціну за свої дії, вона надішле сигнал іншим потенційним агресорам, що вони теж можуть захопити території та підпорядкувати інші країни. Це ставить під загрозу виживання інших мирних демократій. І це може означати кінець заснованого на правилах міжнародного порядку та відкрити двері агресії в інших місцях із катастрофічними наслідками у всьому світі», – пояснив Байден.
Також він наголосив, що будь-яке використання ядерної зброї у війні буде абсолютно неприйнятним для США та решти світу, що спричинить важкі наслідки.
«Володимир Путін не очікував такого ступеня єдності чи сили нашої відповіді. Він помилявся. Якщо він очікує, що в наступні місяці ми здригнемося або розпадемося, він також помиляється», – резюмував Байден.
- Байден повідомив, що США не поставлятимуть Україні реактивні системи залпового вогню , снаряди яких здатні долетіти до Росії.
- У Кремлі залишилися задоволеними таким рішенням.