Колишні депутати від Опозиційного блоку Олександр Вілкул та Дмитро Колесніков звільнені від кримінальної відповідальності, оскільки строки давності по їх справах вийшли. Таке рішення прийняв Жовтневий суд Дніпра, передає Судовий репортер.
Екс-парламентарів звинувачували за статтею Кримінального кодексу про зловживання владою, що спричинило тяжкі наслідки, і передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до шести років. Строк давності – десять років.
Між тим, направивши справи до суду, справи були перекваліфіковані і нардепів вже звинувачували за статтею про службову недбалість. По ній строк давності – п’ять років. Тому сторона захисту обвинувачених подала клопотання про припинення кримінального переслідування підсудних.
Таким чином 28 січня було закрито справу, порушену проти Вілкула і подій 2010-2012 років. Тоді політик був головою Дніпропетровської ОДА. Слідство вважає, що чиновник незаконно змінив цільове призначення 21 га земель колективної власності правонаступників колишніх колгоспів для передачі цих земель в оренду Орджонікідзевському гірничо-збагачувальному комбінату. В результаті правонаступники колгоспів нарахували збитки розміром більш ніж 12 млн грн. Постраждала і держава через зняття ґрунтового покриву без спецдозволу. Збиток – 486 тис. грн.
Крім того, слідство стверджувало, що Вілкул незаконно змінив для ТОВ АРТ ЛЕНД вид угідь площею 45,4 га. Збиток – 5 млн грн.
Після того, як термін давності у цій справі минув, а адвокат клопотав про припинення справи, Вілкул не став заперечувати проти закриття виробництва, відзначивши тільки свою невинність. Погодилися поставити крапку в цьому процесі і прокурор з представником Дніпровської ОДА і голови селищних рад і колгоспів.
Суд зазначив, що винність підсудного не встановлювалася. Збиток можна витребувати в рамках цивільного провадження.
Також була закрита справа Колесникова, який обіймав у часи президентства Віктора Януковича посаду голови Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном. Його звинувачували в тому, що він дозволив змінити списки майна держпідприємства, що не підлягає підприємству. В перелік не були занесені дві будівлі, які потім продали. Збиток – 16 млн грн.
Колесніков своєї провини не визнав. Як і Вілкул він наполягав на тому, що мало місце переслідування за політичну діяльність. Проти закриття справи не заперечував.
В обох випадках відповідне рішення ухвалив суддя Сергій Мельниченко.
Нагадаємо, 1 жовтня минулого року Дніпровський апеляційний суд відмовився взяти під варту Вілкула та Колеснікова, не задовольнивши таким чином скаргу прокурорів, які наполягали на утриманні обох під вартою.