Незадовго до і вже після призначення Олега Татарова заступником голови Офісу президента, окремі активи його колишніх роботодавців – компанії “Укрбуд” та її експрезидента Максима Микитася – почали переписувати на оточення Татарова. Про це йдеться в розслідуванні журналістів Bihus.info.
В кінці 2019 року, після того як Микитась опинився в СІЗО через справу “квартир Нацгвардії”, була створена компанія “Дейрінг Капітал”. Фірма “прописана” в Києві, на Антоновича, 131, де у Татарова і членів його сім’ї є нерухомість.
Одним з власників “Дейринг Капіталу” став тесть Татарова Олександр Павлушин. Фірма перехопила одну із забудов “Укрбуду” і прискорено зуміла оформити відповідні документи. Партнеркою тестя Татарова в компанії є прописана в окупованому Донецьку Людмила Міщенко. Вона також значиться співвласницею ще однієї компанії в тому ж будинку – “Кій-Плаза”. Її партнером у цій компанії записаний киянин Валерій Міщенко.
У жовтні 2020-го Міщенко став власником 45% близької до ОП компанії “Еко-Буд -Трейд” – підрядника Подільсько-Воскресенського мосту, який отримав 7 млрд грн на будівництво мосту. Фірма виявилася “прокладкою” – отримувала комунальні кошти, частину залишала собі, а на решту шукала реальних підрядників.
За інформацією журналістів, ” Еко-Буд-Трейд “контролює Денис Комарницький – соратник колишнього мера Києва Леоніда Черновецького, а нині так званий “смотрящий за Києвом” від ОП. Журналісти дізналися, що 45% “Еко-Буд-Трейда”, записані раніше на підставну особу, могли належати Микитасю. Міщенко, якому дісталися активи, ймовірно, Микитася, заявив, що попередній власник і його представник не отримували прибутку і він “звільнив його від проблем”.
Також журналісти з’ясували, що у Міщенка є шанси оформити контроль над ще одним активом Микитася – компанією “БК “Укрбудмонтаж”. Ця фірма за останні кілька років отримала близько 3 мільярдів гривень на роботи для “Енергоатому” і “Чорнобильської АЕС” і контролювалася дружиною Микитася.
У 2019 році дружина Микитася із співвласників компанії зникла, а навесні 2020 р. Міщенко підписав з формальним власником “Укрбудмонтажу” договір, за яким надав позику під заставу компанії.
Журналісти припускають, що цей договір може стати приводом для передачі компанії.
Міщенко в розмові з журналістами відмовився пояснити, яким чином дізнався про можливість увійти в компанії з орбіти Микитася, пославшись на “інсайдерську інформацію”.
“Цікаво, що Татаров потрапив в “Укрбуд” у 2014-му, після звільнення з Головного слідчого управління МВС. За словами Микитася, він особисто взяв Татарова на роботу, але цьому передувало “прохання від поважних людей”. Після призначення Татарова в “Укрбуд”, компанія почала отримувати регулярні замовлення на будівництво від Міністерства внутрішніх справ”, – зазначили в Bihus.info.
Оновлення: Олег Татаров відреагував на матеріал Bihus.info. “Заявляю, що в опублікованій новині немає жодного слова правди, а матеріал містить припущення, домисли і оціночні судження”, – написав він на своєму телеграм-каналі.
- 11 грудня 2020 року директор НАБУ Артем Ситник обвинуватив Татарова в тому, що він разом з ексглавою компанії «Укрбуд» Максимом Микитасем «давав хабар» у вигляді паркомісця експерту МВС.
- 18 грудня в НАБУ заявили, що повідомили Татарову про підозру у справі про заволодіння майном Нацгвардії.
- На час розслідування Татаров призупинив свої повноваження в Офісі президента.
- Офіс генпрокурора забрав справу у НАБУ перед обранням запобіжного заходу Татарову і передав СБУ.
- Генпрокурор Венедіктова прокоментувала передачу справи СБУ.
- НАБУ відкрило справу проти Венедіктової через її втручання в справу Татарова.