Хакери здійснили глобальну атаку на урядові сайти і сайт державних послуг «Дія». Про це повідомляється на сторінці Міністерства освіти у Facebook.
За даними відомства, атака сталася в ніч з 13 на 14 січня. Офіційний сайт Міносвіти на поточний момент не працює.
У пресслужбі міністерства закликали громадян користуватися іншими вебресурсами до усунення неполадок, зокрема офіційними сторінками відомств у соцмережах.
Над розв’язанням проблеми також працює кіберполіція.
Крім сайту Міносвіти, не працюють вебсторінки Кабінету міністрів, МЗС, Мінспорту, Міненерго, Мінагрополітики, Мінветеранів, Мінізахисту навколишнього середовища, ДСНС та Держказначейства.
При цьому на стартовій сторінці МЗС хакери оприлюднили повідомлення кількома мовами, в якому українцям погрожують викласти в Мережу їхні особисті дані.
“Всі дані на комп’ютері знищуються, відновити їх неможливо. Вся інформація про вас стала публічною, бійтеся і чекайте гіршого. Це вам за ваше минуле, сьогодення і майбутнє. За Волинь, за ОУН УПА, за Галичину, за Полісся і за історичні землі”, – сказано в повідомленні.
Крім того, внаслідок атаки хакерів перестав працювати сайт держпослуг «Дія», але проблем з роботою програми немає.
Оновлення. У Службі безпеки України повідомили, що контент сайтів, на які вночі було здійснено кібератаку, не було змінено. За попередньою інформацією, витоку персональних даних не сталося.
«З метою запобігання поширенню атаки на інші ресурси, а також щоб локалізувати технічну проблему, тимчасово призупинено роботу низки інших урядових сайтів», – зазначили в СБУ.
У спецслужбі додали, що більшість постраждалих державних ресурсів вже відновлено, а інші будуть доступні найближчим часом.
Віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров на своєму Telegram-каналі запевнив, що дані українців у безпеці. Він наголосив, що внаслідок кібератаки постраждала працездатність деяких сайтів, а не реєстрів.
“Додаток “Дія” працює стабільно”, – зазначив Федоров.
Він додав, що частина сайтів відключена адміністраторами з метою локалізації та розслідування кіберзлочину. Наразі більшість сайтів уже відновлено.
- Хакер атакували велику українську мережу аптек і вимагали викуп у біткоїнах.