Білий Дім і ОП опублікували спільну заяву про стратегічне партнерство

Білий Дім і Офіс президента опублікували текст спільної заяви президентів США і України Джо Байдена і Володимира Зеленського про стратегічне партнерство. Відповідний документ розбито на п’ять основних пунктів.

Безпека і оборона

США підтримують Україну в боротьбі з агресією Росії і ніколи не визнають окупацію українських територій. США також підтримують прагнення України повернути Крим через» Кримську платформу«, міжнародний тиск, а також зусилля по Донбасу в»Нормандському форматі”.

Сполучені Штати підтримують право України вибирати свій власний зовнішньополітичний курс вільно від зовнішнього втручання, включаючи прагнення України вступити в НАТО.

Обидві країни мають намір поглибити співпрацю у сфері оборони в рамках стратегічної Рамкової угоди для просування загальних пріоритетів. Йдеться про реформи у сферах оборонної промисловості та в секторі оборони. Угода також стосується безпеки на морі, кібербезпеки та обміну розвідувальною інформацією.

Україна отримає $ 60 млн військової допомоги і $45 млн гуманітарної допомоги для людей, які постраждали через війну на Донбасі.

Судова система і права людини

Україна пообіцяла провести реформу судової системи відповідно до кращих міжнародних практик і посилити боротьбу з корупцією. У найкоротші терміни повинен бути обраний новий спеціалізований антикорупційний прокурор і прийняті закони для захисту повноважень директора Національного антикорупційного бюро, при цьому повинен бути забезпечений надійний процес відбору на посаду глави відомства.

За підтримки США Україна має намір зміцнювати захист свобод людини і боротися расизмом, ксенофобією, антисемітизмом і дискримінацією ЛГБТ спільноти. Цього року в реформи України буде інвестовано $463 млн.

Економічне зростання

У рамках програми співпраці з МВФ Україна повинна реформувати держпідприємства, захистити незалежність Нацбанку, посилити нагляд за фінансовим сектором і створити справедливе середовище для бізнесу та інвестицій. США обіцяють Комерційне співробітництво і збільшення інвестицій.

Україна може отримати від Експортно-імпортного банку (EXIM) США щонайменше $3 млрд на економічні проекти (суму можуть збільшити). Україна повинна прийняти закони, які встановить надійний процес перевірки інвестицій.

Енергобезпека і клімат

Україна і США посилять співпрацю для досягнення енергетичних і кліматичних цілей за рахунок стратегічного діалогу з цих питань. До 2030 року обидві країни мають намір скоротити частки викидів парникових газів. Для цього будуть залучатися інвестиції.

У питанні газопроводу “Північний потік-2” США пообіцяли не дати Кремлю використовувати енергетику як геополітичну зброю. Уряди України та США підтримують збільшення потужностей для постачання газу в Україну з диверсифікованих джерел.

Боротьба з пандемією

США обіцяють надати Україні додаткову допомогу, включаючи підтримку холодового ланцюга зберігання і додаткові $12,8 млн COVID-допомоги.

  • Володимир Зеленський у США представив план трансформації України за $277 млрд.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.