Переважна більшість опитаних українців не планують вакцинуватися від коронавірусу найближчим часом. Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом Демініціативи ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології з 20 по 24 серпня.
Згідно з даними соціологів, більше ніж 56% дорослого населення не мають наміру вакцинуватися. Ті українці, які не хворіли COVID-19, прищеплюються або планують зробити щеплення значно рідше, ніж ті, хто перехворіли коронавірусом.
Станом на 7 вересня, найнижчий рівень охоплення вакцинацією спостерігається серед старших людей, які перебувають в зоні ризику (лише 7,6% людей старше 80 років отримали мінімум одну дозу вакцини). Цей показник серед громадян 40-59 років наближається до 20%.
Якщо порівняти показники України з сусідніми країнами, які провели подібні опитування, то виявиться, що у нас противників вакцинації значно більше.
Респонденти, які виступають проти щеплень, пояснюють своє рішення тим, що COVID-вакцини нібито недостатньо перевірені або недостатньо захищають від хвороби. Також противники вакцинації побоюються наслідків щеплення і вважають, що держава нав’язує вакцини.
Основний аргумент “за” вакцинацію – це можливість працювати в період посилених карантинних заходів. Такий мотив люди озвучували навіть частіше, ніж безпека від коронавірусу і ефективність вакцини.
Для молодих респондентів одним з ключових мотивів також є можливість виїзду за кордон. Для старших – рекомендації лікарів.
Під час дослідження було опитано понад 2 тис. осіб. Статистична похибка не перевищує 2,2%.
- У серпні Євросоюз офіційно визнав, що українські сертифікати про вакцинацію в додатку “Дія ” відповідають європейським.