В районі станції “Академік Вернадський” на Аргентинських островах (Антарктика) почався сезон розмноження тюленів Уедделла. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр у Facebook.
Зазначається, що всього народилося троє тюленят – дві самки і самець. Першу дівчинку полярники разом назвали Пенола, на честь протоки, поруч із якою вона народилася. Право дати ім’я другому дитинчаті отримав дизеліст Олександр Книжатко, оскільки саме він його знайшов напередодні свого дня народження. Друга самка стала Кралею.
На жаль, третє тюленя не вижило. Біологи встановлять імовірну причину його загибелі в ході лабораторних досліджень. При цьому дві новонароджені самки виглядають здоровими, вгодованими і активними.
Вага малюків становить 25 кг і завдяки поживному материнському молоку в 54% жирності швидко збільшується. Період вигодовування триває трохи довше місяця, і після цього терміну дитинча може важити близько 90 кг. Такий запас допомагає малюкам під час переходу до самостійного добування їжі в океані.
Вчені уточнюють, що перше знайомство тюленят з водою може відбутися вже через тиждень після появи на світ. По завершенні вигодовування самки тюленів знову здатні до запліднення. Зараз дослідники регулярно бачать тільки одного самця-претендента, якого відрізняють за плямистим малюнком на тілі.
За цим малюнком фахівці роблять фотоідентифікацію тюленів Уедделла, створюючи спеціальний каталог. Також вчені на українській станції проводять інші дослідження. Зокрема, вивчають особливості розмноження і харчування тварин, а також відбирають зразки тканин пуповини і плаценти, щоб визначити вміст стійких органічних забруднювачів.
Крім того, на станції “Академік Вернадський” були розпочаті акустичні дослідження тюленів Уедделла. Більшість звуків цих тварин не доступні для людини через те, що належать ультразвуковим частотам.
- У липні тисячі пінгвінів стовпилися біля станції “Академік Вернадський” через глобальне потепління.