Міжнародний рух Giving Tuesday почали відзначати в Україні в 2018 році. Ця ініціатива прийшла в Україну завдяки Zagoriy Foundation, щоб об’єднати навколо благодійності бізнес, владу, людей, некомерційні організації, школи та медіа. Учасники проєкту роблять добрі справи та поширюють інформацію про участь у благодійних ініціативах, щоб усе більше охочих могло приєднатися до них.
Для чого створена ініціатива Щедрий вівторок
Благодійний рух «Щедрий Вівторок» має за основну мету — популяризувати благодійність і надихати компанії та людей долучатися до добрих справ. Організатори також намагаються донести до мільйонів українців думку, що брати участь у благодійних проєктах можна не лише фінансово, адже такий стереотип дуже поширений. Допомога у вигляді фізичної праці, професійних консультацій, поширення інформації про ініціативу також відіграють велику роль.
Щедрий вівторок в Україні започатковувався також для об’єднання суспільства. Як показало в реальності повномасштабне вторгнення, українці здатні бути єдиними в таких питаннях, як допомога військовим, мільйонні збори коштів для ЗСУ, волонтерство, підтримка ВПО тощо. Уже три роки поспіль Щедрі вівторки стали для більшості українців щоденними.
Благодійна ініціатива постійно трансформується під реалії життя в Україні, тому в 2024 році основною метою став розвиток небайдужості, адже небайдужість — така ж риса українськості, як і сміливість.
Хто, як та коли може долучитися до Щедрого вівторка
Одна з особливостей благодійної ініціативи Щедрий вівторок полягає в тому, що долучитись до руху може абсолютно кожен незалежно від соціального статусу, віку, фінансових можливостей та ін. Стати партнерами можуть також бізнеси, які прагнуть розвивати культуру корпоративної соціальної відповідальності в Україні.
Долучитися до руху можна у трьох основних напрямках:
- зробити благодійний внесок у фонд або волонтерську ініціативу;
- створити свій соціальний або благодійний проєкт;
- підтримати кампанію інформаційно в соціальних мережах.
Попри те, що Щедрий вівторок проходить раз на рік у вівторок після Дня подяки та Чорної п’ятниці, ініціатива не обмежує людей і бізнеси робити добро лише в цей день. Дії в напрямку соціальної відповідальності повинні бути системними та регулярними, тож за можливості варто долучатися до благодійних проєктів щодня протягом цілого року.