Благовіщення 2019: історія, традиції і важливі заборони

Благовещение 2019

7 квітня православні віруючі відзначають велике свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці 2019. Благовіщення в православ’ї входить до переліку дванадесятих свят, тобто дванадцяти найважливіших після Пасхи. Про історію, традиції і заборони свято – читайте в нашому матеріалі.

Коли Благовіщення в 2019 році

Благовіщення в православ’ї входить до переліку дванадесятих свят, тобто дванадцяти найголовніших. Його відзначають щороку в один і той же день, у православ’ї це 7 квітня. Якщо вважати від цієї дати, виходить, що між Благовіщенням і Різдвом (яке, нагадаємо, 7 січня) рівно дев’ять місяців, тобто, термін, який жінка виношує дитину. У католиків відповідно днем благої вісті вважається 25 березня.

Збіг Благовіщення і Великдень називається Кіріопасхою, але це буває вкрай рідко. Востаннє таке сталося в 1991 році, а наступна Кириопасха станеться тільки до 2075-му.

У ряді країн – причому, як на Заході, так і на Сході – з дня Благовіщення вели відлік нового року. Такий календар був, наприклад, прийнятий в Англії аж до середини XVIII століття.

Благовіщення 2019: історія свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці вважається одним з найголовніших свят у православ’ї. Згідно з легендою, саме в цей день з небес спустився архангел Гавриїл і розповів Діві Марії про те, що вона стане матір’ю сина божого.

Благовещение 2019

Благовіщення 2019: традиції

Відповідно до церковних традицій, на Благовіщення в храмах проходить особлива служба: починається вона з Великого повечерия, священнослужителі читають итургию св. Івана Златоуста.

Служителі церкви надягають на себе святкове вбрання блакитного кольору. Саме цей колір символізує Богородицю. Під час урочистої літургії розповідає легенда про явище ангела Діві Марії.

Якщо свято випадає не на Страсний тиждень перед Великоднем, на нього можливі послаблення тим, хто поститься. Так, дозволяється вживати в їжу рибу. Віруючі печуть вдома просфори – прісні невеликі хлібини – і святять їх потім у храмі під час літургії. Просфори робляться для кожного члена сім’ї, і  їсти їх потрібно обов’язково на голодний шлунок.

Існує ще одна цікава церковна традиція випускати на волю птахів з кліток, що символізують свободу кожного дитя Божого.

Благовіщення 2019: народні прикмети і традиції

У народному календарі це свято здавна символізує довгоочікуваний прихід весни.

Тому й більшість традицій пов’язані з майбутніми посівами.

Здавна селяни святили зерно, щоб у майбутньому отримати хороший урожай.

За давнім віруванням, у цей день заборонено працювати або займатися домашнею працею. «Птах гнізда не в’є, дівчина коси не заплітає», – приказка саме про Благовіщення.

Віруючі часто задаються питанням: чи можна пекти паски до Благовіщення? Так, можна. Головне, щоб побутові клопоти не зайняли місце богослужіння.

Що не можна робити в Благовіщення

Як і на більшість православних свят Благовіщення забороняється займатися важкою працею. Наприклад, прибирати, прати, прасувати, шити, рубати дрова тощо.

Вважається, що на Благовіщення небажано вирушати в поїздку. Краще її відкласти до наступного дня.

Під забороною – роботи на землі та підрізання дерев: вважається, що саме 7 квітня Господь благословляє все сильніше, і рослини починають зеленіти.

Крім цього, на свято 7 квітня забороняється давати або брати в позику.
Таким чином ви можете віддати свою удачу разом з грошима.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.