Близько 15 мутацій: Голубовська розповіла, чим небезпечний штам “Дельта”

Штам коронавірусу “Дельта” має близько 15 мутацій в порівнянні з вихідним вірусом. Про це повідомляє провідний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська на своїй сторінці в Facebook.

“Напередодні зростання захворюваності, що спостерігається в багатьох країнах. У США за останні два тижні кількість випадків COVID-19 потроїлася, повсюдно”, – зазначила Голубовська.

За її словами, 2 з 15 мутацій, L452R і E484Q, являють собою мутації S-білка, які допомагають вірусу уникнути антитіл, як природних, так і поствакцинальних. Крім того, існує ще одна мутація за межами сайту зв’язування – P681R. Вважається, що вона підсилює «прилипання» вірусу до клітин людини, проте сприяє утворенню нових клітин.

Медик акцентувала, що штам “Дельта” вирізняється вираженою клінічною симптоматикою – підвищенням температури, інтоксикацією, ранніми вірусними пневмоніями, які можуть призводити до зниження сатурації буквально на 4-5 день з початку клінічних симптомів. Раніше позитивний ПЛР-тест міг бути в середньому через 6 днів після контакту з інфікованим, тепер цей час скоротився до 4 днів.

Голубовська пише, що вірус “Дельта” уникає дії антитіл і частково не піддається впливу антитіл, придбаних завдяки вакцинації. У літніх людей такий ефект більш виражений. Інфекціоніст уточнила, що якщо людина щеплена один раз, ефективність вакцинації становить близько 30% для запобігання хвороби і 75% для запобігання госпіталізації. Після двох доз вакцини це співвідношення дорівнює 80% і 94% відповідно.

“Нарешті, здатність вірусу утворювати синцитії може завдати більшої шкоди тканинам і органам організму, особливо легенів, де альвеоли мають товщину всього в одну клітину”, – зазначила Голубовська.

Вона висловила впевненість, що новий штам коронавірусу варто зустрічати, маючи імунітет, і вакцинуватися. При цьому, вона вважає, що імунітет до штаму перехворілих триває близько 11 місяців і пріоритет у вакцинації варто віддавати людям, що не хворіли, особливо тим, які знаходяться в групі ризику.

Після щеплення Голубовська радить близько тижня уникати людних місць і обов’язково носити маску, оскільки в цей період організм особливо вразливий до інфікування.

Лікарям при виявленні у пацієнта штаму “Дельта” вона рекомендує раннє призначення противірусних препаратів і не чекати день-два поліпшення стану, тому що він може тільки погіршитися.

“Зате після корекції терапії відразу стане легше – зниження вірусного навантаження (спочатку дуже високою) дасть ефект”, – запевнила Голубовська.

Вона також вважає, що треба розглядати питання про ранню госпіталізацію груп ризику – ще до зниження сатурації – в умовах тотального поширення штаму “Дельта” з метою мінімізації ризиків тяжкого перебігу хвороби. Інфекціоніст додала, що найважливішою метою терапії є зниження смертності і зниження клінічних симптомів, при якому менше уражаються тканини і органи.

  • В Олександрівській лікарні в Києві було виявлено 6 випадків зараження коронавірусним штамом “Дельта”.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.