Bloomberg: Байден не очікував такої війни в Україні, США можуть вичерпати запаси зброї

США можуть вичерпати запаси зброї, якщо будуть постійно відправляти її в Україну. Таку думку висловив професор інституту Джона Хопкінса і фахівець з міжнародної політики Хей Брандс в коментарі Bloomberg.

“Перед західними союзниками стоїть вибір: послати Києву більше зброї або зберегти його запаси для власної оборони”, – наголошується в статті.

За словами Брандса, у міру того, як війна в Україні досягає критичної стадії, коли російські війська готуються зміцнитися на сході, «арсенал демократії виснажується». 

Вчений пояснив, що США слідують стратегії “арсеналу демократії”, тобто вони уникають прямого втручання у війну, а працюють з союзниками, щоб забезпечити Україну зброєю.

“Це може призвести до фатальної нестачі українських сил у цьому конфлікті й оголити слабкість Америки, яка може проявитися в наступній битві великих держав», – зазначив Брандс.

Він вважає, що Байден не передбачив такої війни. У Вашингтоні припускали, що Росія швидко захопить більшу частину Україну, після чого Штати підтримуватимуть киплячий, уповільнений український заколот.

“Замість цього успішний опір України призвів до безперервних інтенсивних бойових дій з колосальною витратою боєприпасів і інтенсивним виснаженням ключових військових об’єктів”, – наголосив професор.

Хопкінс сумнівається, що США здатні швидко наростити виробництво необхідних для Києва озброєнь. Особливо в умовах переходу війни на схід України, де вирішальне значення матиме перевага Росії в авіації та бронетехніці.

Водночас Києву потрібна набагато більша підтримка Заходу, щоб дати відсіч російським окупантам на Сході, де відносно відкрита місцевість менш сприятлива для оборони.

“США надали третину свого загального запасу протитанкових ракет Javelin. Вони не можуть легко поставити більше, не залишивши свої власні арсенали сильно виснаженими – і можуть знадобитися місяці або роки, щоб значно збільшити виробництво», – наголошується в статті.

За даними Bloomberg, американські запаси ключової зброї менші, ніж можна собі уявити, частково через виробничі обмеження, а частково тому, що більша частина бюджету Пентагону (750 млрд дол) йде на робочу силу, охорону здоров’я та інші речі, крім боєприпасів і бомб.

“Брак верстатів, кваліфікованої робочої сили і вільних виробничих потужностей може уповільнити переозброєння у воєнний час. Наприклад, США не можуть швидко наростити виробництво ракет Stinger для України, тому що робочої сили, необхідної для цього, більше немає», – пише експерт.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.