За підсумками 2022 року безробіття в Росії може зрости більш ніж у два рази і перевищити 9% вперше за останні 10 років. Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на березневе опитування аналітиків.
“Це нагадує початок 90-х років, коли в Росії почалися реформи і закривалися заводи”, – зазначив у розмові з агентством професор НГУ ВШЕ, доктор економічних наук Євген Гонтмахер.
Згідно з прогнозом фонду “Центр стратегічних розробок”, до кінця 2022 року в зоні ризику в РФ буде близько 2 млн робочих місць, а поліпшення ситуації очікується тільки в 2023 році.
“При цьому ще в кінці лютого безробіття в країні була близька до мінімальних значень і склала трохи понад 3 млн”, – пише Bloomberg.
Зазначається, що криза на ринку праці буде розвиватися поступово: замість звільнень компанії, перебуваючи під тиском влади, можуть почати скорочувати зарплати, переводити співробітників на неповний робочий день або відправляти в неоплачувану відпустку.
“Відкриті звільнення можуть виявитися повсюдними тільки тоді, коли санкції будуть сприйматися як довгострокові. В результаті зростання безробіття може бути поступовим, а пік нижче, ніж можна було б очікувати для економічного шоку такого масштабу”, – упевнений експерт Bloomberg Economics Скотт Джонсон.
Поки на російському ринку праці “затишшя”, зазначив у розмові з агентством президент Superjob Олексій Захаров.
“Єдине, що ми чуємо від роботодавців, це те, що вони збережуть усіх до останньої людини і не хочуть нікого звільняти”, – розповів він.
При цьому Bloomberg із посиланням на дані Центру макроекономічного аналізу і короткострокового прогнозування пише, що кількість нових вакансій у березні скоротилася на 20% у порівнянні з лютим, а найбільше різке зниження припало на Москву і Санкт-Петербург.