Після відновлення контактів між РФ і США, міжнародні інвестори почали масово скуповувати активи, пов’язані з Росією. Про це пише Bloomberg.
Повідомляється, що міжнародні інвестори, які не мають змоги купити російські активи напряму через санкції, звертаються до ринків Гонконгу, Будапешта та Відня, а також скуповують валюту великих торгових партнерів Росії.
Так, на Гонконгській фондовій біржі (HKEX) інвестори активно скуповували акції алюмінієвого гіганта “Русал”. У результаті цього місяця ціна акцій зросла приблизно на 75%.
На Віденській фондовій біржі (VSE) цього року інвестори скуповували акції Raiffeisen Bank International AG. Ціна паперів австрійського банку з дочірньою компанією в Москві злетіла на 35%. На Будапештській фондовій біржі (BSE) акції одного з найбільших фінансових інститутів Центральної та Східної Європи OTP Bank, який досі працює в Росії, подорожчали на 11%.
Аналогічна ситуація спостерігається на валютних ринках. Зокрема, в Казахстані, великому торговельному партнері Росії, цього місяця тенге зміцнився приблизно на 4%, що стало одним із найбільших приростів серед валют по всьому світу.
На російському фондовому ринку ціни на акції та обсяги торгів також помітно зросли. З початку року рубль зміцнився більш ніж на 14% щодо долара. Однак торгівля російськими активами доступна тільки місцевим інвесторам та інвесторам з дружніх юрисдикцій, які не запровадили санкції проти Росії, наприклад з ОАЕ і Казахстану.
Агентство зазначає, що поки що незрозуміло, як скоро можуть бути зняті санкції, з огляду на те, що деякі обмеження закріплено в законодавстві США, а для їхнього скасування потрібне схвалення конгресу. Також залишається питання про європейські санкції, які, найімовірніше, збережуться.