Союзники України змістили фокус із досягнення перемоги до намагань забезпечити найкращі умови для президента Володимира Зеленського, щоб протистояти російському наступу чи вести переговори про можливе припинення вогню. Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела.
Наразі це означає, що НАТО подвоює зусилля, аби поспішити з наданням більшої кількості озброєнь Україні, враховуючи складну ситуацію на полі бою.
Путін поки відмовляється обговорювати припинення вогню, однак майбутнє повернення Дональда Трампа до Білого дому спонукало союзників по НАТО зосередитися на зміцненні політичної підтримки в умовах тривалої війни, пише агентство.
За словами джерел Bloomberg, міністри закордонних справ, які зібралися в Брюсселі цього тижня, зосередилися на тому, як постачати більше зброї Україні. Водночас уряди почали розглядати різні сценарії припинення війни шляхом переговорів.
Обговорення включає такі гарантії безпеки, які б захистили Україну, не провокуючи при цьому Путіна, зазначають співрозмовники.
Одним із варіантів припинення бойових дій може стати створення демілітаризованої зони, яку, ймовірно, охоронятимуть і патрулюватимуть європейські війська, заявив один із високопосадовців НАТО.
Ці обговорення відбуваються на тлі усвідомлення, що ситуація в Україні є нестійкою і переговори повинні розпочатися найближчим часом, за словами іншого високопоставленого західного дипломата. Для європейських союзників ці сценарії також дають можливість продемонструвати Трампу, що вони можуть залишатися актуальними, якщо перемовини щодо припинення вогню стануть реальністю.