Bloomberg: РФ не змогла знайти покупців для нафти, від якої відмовиться Європа

Росія не може знайти нових ринків збуту для нафти, яку наприкінці року перестане купувати Європа. Про це пише Bloomberg.

Згідно з підрахунками видання, після набуття чинності нафтовим ембарго ЄС та припинення частини поставок нафтопроводом «Дружба», Росії доведеться перенаправити в інші країни близько 1,4 млн барелів нафти на добу.

Морські постачання нафти з РФ до Європи зараз становлять близько 740 тисяч барелів на добу. Більшість їх припиниться до 5 грудня, коли почне діяти нафтове ембарго Євросоюзу.

Зупинка експорту нафтопроводом «Дружба» до Німеччини та Польщі через місяць забере у Росії канал збуту ще на 650 тисяч барелів на добу, пише Bloomberg.

Статистика нафтового ринку, проаналізована виданням, свідчить про те, що Москві не вдалося знайти нових покупців на додаток до Китаю, Індії та Туреччини, які збільшили закупівлю російської сировини з початком війни. Без нових покупців ці країни повинні будуть збільшити обсяги російської нафти, що купується, на дві третини, щоб Москва змогла і надалі експортувати звичний обсяг сировини, зазначає агентство.

Але поки що дані нафтового ринку свідчать про протилежне. Експорт нафти з Росії до Китаю, Індії та Туреччини, який пережив пік у 2,2 мільйона барелів на добу у червні, знизився з того часу приблизно на 380 тисяч барелів.

Ще однією проблемою може стати логістика — нафта до Європи йде, зокрема, з портів Приморська та Усть-Луги у Ленінградській області. Аналітики Bloomberg вважають, що транспортування нафти звідти до Китаю та Індії малоймовірне.

Як зазначає Bloomberg, у червні про бажання закуповувати російську нафту заявила влада Шрі-Ланки, проте ці переговори зупинилися через економічні проблеми острівної держави.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.