Економіка Росії в результаті окупації Криму втратила за п’ять років більше ніж 150 мільярдів доларів. Здебільшого це сталося через санкції, які США і Євросоюз ввели проти країни-агресора. Про це повідомляє Bloomberg Economics.
“Через п’ять років після анексії українського Криму Путіним витрати Росії продовжують рости. … Економіка найбільшого у світі експортера енергії “просіла” майже на 10% або на 150 мільярдів доларів якщо порівняти з показниками кінця 2013 року. Це пов’язано з падінням цін на нафту (близько 4% від загальних втрат), але основна причина — санкції та інші фактори”, – йдеться в статті.
При цьому видання посилається на дані дослідження, оприлюдненого аналітиком Скоттом Джонсоном.
Bloomberg Economics нагадує, що після захоплення півострова американські і європейські обмеження вводилися щорічно як за агресії проти України, так і за передбачуване втручання у вибори в США і інші дії.
У результаті на даний момент спостерігаються: низькі ціни на нафту, низькі доходи населення, падіння обсягу іноземних інвестицій (другому кварталі 2018 року мали негативні показники).
“Економічне затишшя означає, що менше грошей потрапляє в кишеню простих росіян: з моменту окупації Криму і в результаті зниження цін на нафту країна близько двох років перебуває в рецесії, середні доходи населення ледь перевищують 30 000 рублів на місяць ($459). Крим є одним з регіонів, де доходи зросли, оскільки доходи населення збільшуються з низької бази, прагнучи зрівнятися з середньою зарплатою по Росії”, – пише Bloomberg.
При цьому РФ продовжує інтегрувати частину чужої території в свою економіку, на що витрачає мільярди.
“Кількість російських компаній і приватних осіб, на яких поширюються санкції США, з 2014 року збільшилася в чотири рази і перевищила 700. У поточному році РФ може чекати нова хвиля санкцій”, – зазначає видання.
Оскільки перспектива зняття санкцій виглядає малоймовірною, то можна впевнено прогнозувати подальше погіршення ситуації.
Раніше повідомлялося, що в Києві активісти С14 і працівники «Муніципальної варти» провели роз’яснювальну бесіду з чоловіком, який на центральному вокзалі кричав «Крим — це Росія!» і «Я росіянін!».