Під час фінального матчу чемпіонату світу з футболу у грудні минулого року російська пропагандистка Наїля Аскер-заде сфотографувалася з Ілоном Маском. Це викликало занепокоєння у чиновників Білого дому, пише Bloomberg.
Як зазначає агентство, у Білому домі не бачать порушення закону у самому факті зустрічі Маска та Аскер-заде. “Маск, схоже, не впізнав жінку і нічого їй не сказав”, – пише Bloomberg. Але після того, як її фотографія з мільярдером поширилася у соцмережах, представники адміністрації Байдена занепокоїлися.
Владі США тепер доводиться співпрацювати з компаніями Маска в різних галузях: транспорті, авіакосмічній промисловості, охороні здоров’я, телекомунікаціях, а після покупки мільярдером Twitter – ще й у соцмережах. Його компанія SpaceX – один із найважливіших підрядників американської влади у космічній сфері, і за боргом служби Маск має доступ до секретної інформації. Мережа Starlink надає критично важливу комунікаційну лінію для українських військових.
Деякі високопосадовці побоюються, що Маск вже «близький до того, щоб стати недоторканним». Зокрема він, ймовірно, може самостійно вирішувати, як Україна може використовувати Starlink, що нетипово для оборонних підрядників США. У Білому домі також побоюються, що через зростаючу присутність Tesla в Китаї і залежність Маска від фінансування з Близького Сходу він може стати вразливим для іноземного впливу.
У жовтні Маск опублікував твіт, у якому запропонував план припинення війни в Україні, що передбачає, зокрема, відмову України від Криму та вступу до НАТО. “Представники американської розвідки були приголомшені”, – пише Bloomberg.
Як зазначає агентство, цю пропозицію вітали прихильники Путіна, а також низка республіканських політиків, через що Білий дім мав проблеми з наданням військової допомоги Україні.