Аналітики Bloomberg описали три можливі сценарії завершення війни Росії проти України. Відповідні сценарії представлені в статті агентства, присвяченій телефонним переговорам президента США Дональда Трампа з Володимиром Путіним, а також реакції на цю розмову європейських чиновників.
У рамках базового і найвірогіднішого сценарію аналітики вважають, що анексовані РФ території України залишаться в “підвішеному стані” і під фактичним контролем Росії. Можливі деякі обміни територіями, що включають частину зайнятої ЗСУ Курської області. Україна отримає певні гарантії безпеки, і більша частина переговорів буде зосереджена на тому, наскільки ці гарантії будуть сильними.
З огляду на те, що Україна може не стати членом НАТО, виконання зобов’язань за цими гарантіями залежатиме від рішень майбутніх політичних лідерів. Якщо Європі вдасться встановити контакти з Білим домом, вона може переконати США зберегти підтримку України, поки країни Євросоюзу нарощуватимуть власні можливості в цьому напрямі.
Ідеальний для України сценарій, на думку аналітиків, має такий вигляд: США і країни Європи пообіцяють втрутитися, якщо Росія порушить умови мирної угоди. Також союзники Києва можуть пообіцяти збільшити військову допомогу Україні, повторно запровадити або посилити санкції проти РФ, допомогти в розвитку української оборонної промисловості та реформувати ЗСУ, щоб вони стали головним стримувальним Росію фактором.
У рамках найгіршого для України сценарію Дональд Трамп може втратити інтерес до майбутнього України до укладення будь-якої угоди, припинити військову та фінансову допомогу, залишивши Європу самій розв’язувати всі проблеми.