В історії України було багато випадків, коли прийняті політиками рішення розколювали суспільство. Тому потрібно питати думки українців щодо того чи іншого питання. Про це глава Адміністрації президента Андрій Богдан заявив у програмі “Право на владу”.
“Потрібно розуміти, що таке референдум. На сьогоднішній день не прийнятий закон України про референдум. Його обов’язково треба прийняти. А в цілому наша концепція виборчої кампанії, діяльності нашої політичної сили не боятися запитувати у людей їхні думки. Чомусь політики, які працюють на політичному Олімпі думають, що найрозумніші і вони можуть приймати ті чи інші рішення за народ, не питаючи його думки. Форм проведення, їх дуже багато. Це може бути і опитування, і соціологія, і якісь передбачені законом можливості. Ми вважаємо, що не може одна людина вирішувати долю всього суспільства, не запитавши думки. Все ж є в цивілізованих країнах проведення опитування населення з тих чи інших болючих питань і це нормальна практика. Оскільки ми хочемо йти в Європу, напевно, не погано питати у своїх громадян, простих українців, а що їм подобається і що вони хочуть”, – сказав Богдан.
За словами Богдана, вони хочуть зрозуміти, про що думає населення, що думають українці, а не розділяти їх.
“В історії України було дуже багато разів… або парламент прийняв рішення відомі, і це розколювало суспільство. Чому одна частина парламенту відповідає за… може народ думає зовсім інакше? От чесно, абсолютно вам кажу, наша виборча кампанія довела, що політики думають не так, як народ. Що політики замкнуті в своєму колі спілкування і їх думки відображають лише їхні погляди, а українці дуже часто думають зовсім інакше. Тому не треба соромитися, не треба робити з себе найрозумнішого, а вийти до населення, вийти до українців і запитати, що думаєте ви. Це дуже важливо, і я не бачу нічого поганого в проведенні опитувань перед прийняттям Верховною Радою або особисто президента того або іншого рішення. Можливо ти такий розумний, але не знаєш, як на це реагують ті чи інші люди”, – додав глава АПУ.
За словами Богдана, подання громадської думки допоможе уникнути розколу України на дві частини, коли одна частина підтримує, інша заперечує.
“Це ж не тільки телевізійна картинка. У нас є мікроконфлікти в сім’ях, у нас є конфлікти між сусідами. І це теж велика статистика. Краще запитати в українців, репрезентувати думку українців і може цих мікроконфліктів не буде”, – підсумував Богдан.
Раніше шостий президент України Володимир Зеленський заявляв, що винесення на референдум питання про укладення мирних домовленостей з РФ не має законодавчої ініціативи, а є способом дізнатися думку громади.