Високий представник Європейського союзу Жозеп Боррель відкинув твердження про те, що російська економіка поки що не сильно постраждала від західних санкцій. Про це він заявив в інтерв’ю DW.
На думку Борреля, важливіші за скорочення споживання російського газу зусилля, спрямовані на “розрив зв’язків російської економіки з рештою світу”.
“Російська військова машина потребує не тільки грошей, а й технологій. Подивіться на корпус підбитого російського танка. І ви побачите, скільки там електронних компонентів західних компаній. Вони (росіяни – ред.) більше не матимуть до них доступу”, – сказав він.
Як зазначив голова дипломатії ЄС, ВВП Росії цього року скоротиться на 10%. Він упевнений, що це призведе до “найбільшої рецесії з часів розпаду Радянського Союзу”.
“Дуже скоро президенту Росії Путіну доведеться обирати між зброєю та маслом для народу”, – наголосив Боррель.
Він також відкинув критику на адресу енергетичної політики Євросоюзу та уточнив, що країни ЄС за період з початку російського військового вторгнення в Україну скоротили закупівлю природного газу з Росії наполовину.
“Якщо до початку війни частка російських енергоносіїв у ЄС становила 40 відсотків, то зараз вона опустилася до 20 відсотків. Неможливо вимагати від європейської економіки припинити закупівлю газу за одну ніч, ми не можемо творити чудес”, – додав Боррель.
На питання, чому він не ввів штрафні тарифи на російський газ, щоб знизити приплив коштів у військову скарбницю Москви, Боррель відповів, що ця пропозиція серйозно розглядалася, але була відкинута.
За його словами, натомість було прийнято “тверде рішення” “припинити купувати (російську. – ред.) нафту з кінця року, і тепер ЄС у процесі припинення купівлі газу (з Росії. – ред.)”. При цьому він наголосив, що подальше скорочення імпорту російського газу відбудеться “швидко”.