Братська могила радянських воїнів в Естонії виявилася пропагандистською вигадкою

У ході дослідження братської могили радянських воїнів в естонському місті Отепяе з’ясувалося, що насправді поховання в цьому місці немає, а монумент було встановлено суто символічно. Про це повідомляє ERR.

Розкопки ініціювала міська влада у співпраці з місцевим музеєм, комісією з поховань воєнних часів та Міноборони. Почалося з того, що на початку року місцева влада звернулася до комісії з переміщення останків похованих солдат з центру міста до цвинтаря.

Пам’ятник було встановлено у 1957 році. За даними радянської окупаційної влади, у братській могилі мали бути поховані 34 особи.

Директор військового музею Хеллар Лілл сказав, що відкриття стало несподіванкою.

“Звичайно, буває, коли офіційні дані про кількість похованих та фактичну кількість людей у могилі не збігаються, але щоб поховання було суто пропагандистською вигадкою – таке в Естонії вперше”, – зазначив він.

За словами мера Отепяе Яануса Баркала, люди похилого віку з міста, як і раніше, стверджували, що не пам’ятають, щоб у цьому місці була братська могила. “Я радий, що міський простір зможе позбутися цього недоречного монумента”, – додав він.

Тим часом мерія Вільнюса одноголосно прийняла рішення прибрати з військового кладовища Антакальніс гранітну скульптуру, яка зображує шістьох радянських солдатів.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.