Сформований у дитинстві неправильний прикус можна виправити. Рівні та красиві зуби — це не мрія, а реальність. За мінімум 6 місяців, а в деяких випадках — більше, носіння брекет-системи вдається виправити навіть складні дефекти. Як саме це відбувається та що для цього потрібно? Багато питань виникає у тих, хто бажає пройти лікування цим методом. Вони не залишаться без відповіді, зубна клініка в Києві проводить консультації, діагностує пацієнтів та надає необхідну стоматологічну допомогу.
Досягнення мети (бездоганної усмішки) вимагає виконання певних вимог. Це лише на перший погляд здається, що встановити брекети швидко, але ортодонт вирішує складну задачу, розплановує, у який спосіб повернути правильність прикусу. Конструкція ефективно працює, причому незалежно від віку пацієнту. Брекети можна встановлювати не тільки підліткам, а й дорослим. Протипоказанням можуть бути лише хронічні запальні процеси в ротовій порожнині.
Етапи вирівнювання зубів під наглядом лікаря
Пацієнт повинен підготуватися до тривалого перебігу лікування. Терпіння не завадить, проте ортодонт буде намагатися робити все безболісно та якісно:
- Консультація. Під час неї відбувається візуальний огляд та аналіз комп’ютерної томографії, 3Д сканування щелеп, аналізу м’язової мускулатури, ВНЩС положення, іото протоколювання знімків. Це дає можливість вирішити, наскільки потрібно відбутися зміщення зубів.
- Планування лікування. Це алгоритм, який дозволить досягти бажаної мети. Це дає можливість розрахувати, скільки часу треба буде витратити для досягнення поставленої мети.
- Підготовчі процедури. Виконується професійна гігієна порожнини рота та знезараження.
- Встановлення брекет систем, перший крок — це їх фіксація за допомогою спеціального клею.
- Протягування дуг. У металеві пластини вставляється ортодонтична дуга, який буде забезпечувати тиск на зуби для їх зміщення.
Протягом всього терміна пацієнт навідується до лікаря для перевірки стану ортодонтичної конструкції. У разі потреби виконується корекція положення або заміна деяких елементів. Зміна прикусу стає помітною візуально, після цього брекети знімають. Щоб зафіксувати положення зубів, встановлюються ретейнер або прозора капа. Їх треба носити певний час для закріплення досягнутого результату.
Які бувають брекет-системи
За способом кріплення існує 2 види конструкцій. У лігатурних дуга фіксується за допомогою гумок, вони регулюють силу тиску. При розтягненні ефект втрачається, тому потрібно регулярно відвідувати ортодонта задля перевірки. Самолігуючі простіші в експлуатації. Пацієнт почувається досить комфортно. Брекети не заважають виконувати щоденні гігієнічні процедури. Тиск на зуби відбувається з меншою силою, а термін носіння зменшується.
Варіативність матеріалу, з якого виготовляють брекети, дозволяє вибрати оптимальний варіант, що підходить у конкретному випадку. Металеві конструкції міцні та надійні. Вони добре кріпляться до зубів та забезпечують надійну фіксацію дуг, завдяки чому проблем протягом лікування не виникає. Керамічні брекет-системи непомітні, їх вибирають люди, яким не треба привертати увагу до встановленої в роті ортодонтичної конструкції. Недоліком таких брекетів є здатність змінювати колір під впливом харчових барвників. Сапфірові ортодонтичні дуги найдорожчі та найестетичніші. Вони виготовляються зі штучно вирощених кристалів. Зовсім непомітні на зубах, проте потребують ретельної гігієни.