Велика Британія підписала зі Швецією угоду про гарантії безпеки, щоб захистити країну у разі небезпеки під час вступу до НАТО . Про це повідомляє канцелярія британського прем’єра Бориса Джонсона.
«Цього ранку прем’єр-міністр підписав декларацію про взаємні гарантії безпеки з прем’єр-міністром Швеції Магдаленою Андерссон», – йдеться у повідомленні.
Очікується, що у другій половині дня Джонсон вирушить до Фінляндії, щоб підписати аналогічний документ із президентом країни Саулі Нііністе.
Раніше міністр оборони Великої Британії Бен Уоллес заявив, що Швеція і Фінляндія не залишаться наодинці з РФ без підтримки західних країн до офіційного вступу в НАТО.
Укладені угоди підвищать рівень співпраці Британії у сфері безпеки з кожною із зазначених країн. Зокрема, буде активізовано обмін розвідданими, прискорено програму навчання військових, проведено навчання та розгорнуто сили.
«Вони посилять безпеку трьох країн та всієї Північної Європи», – зазначили у канцелярії Джонсона.
Крім того, Швеція заручилася підтримкою Вашингтона. Під час зустрічі міністра закордонних справ Швеції Анн Лінде з держсекретарем США Ентоні Блінкеном вона сказала, що не може розкрити всіх деталей переговорів, але може підтвердити підтримку з боку американців.
“Росія може бути впевнена, що її ворожі дії щодо Швеції, якими вона раніше загрожувала, не залишаться без відповіді США”, – додала Лінде.
- У квітні стало відомо про намір Фінляндії та Швеції приєднатися до Альянсу . Західні ЗМІ написали, що таким чином Кремль припустився «стратегічної помилки», напавши на Україну, адже цим спровокував розширення НАТО.
- Заступник голови Ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив , що після вступу Фінляндії та Швеції до НАТО «ні про який без’ядерний статус Балтики вже не йтиметься».
- Президент Хорватії має намір накласти вето на вступ зазначених країн до Альянсу.