Вчені з Оксфордського університету проведуть дослідження, в рамках якого перехворівших COVID-19 добровольців знову заразять коронавірусом. Про це повідомляється на сайті університету.
Мета даного експерименту – з’ясувати, який рівень імунної відповіді організму може запобігти повторному зараженню SARS-CoV-2 і як імунна система відреагує на вірус вдруге. Дослідження буде проходити в два етапи і з різними групами учасників на кожному з них.
Добровольці мають бути невакцинованими і мати антитіла до коронавірусу. Однак до початку експерименту необхідно, щоб вони повністю одужали. Вік учасників – від 18 до 30 років.
Перший етап дослідження розпочнеться у квітні цього року. Учасники експерименту отримають “мінімальну дозу” коронавірусу. Цього має бути достатньо для зараження щонайменше 50% добровольців, не викликавши у них симптомів хвороби або їхню легку форму.
Вірус, який вводять добровольцям, є вихідним варіантом Sars-CoV-2 з Уханя. Заражені будуть поміщені на карантин в спеціально спроектованій лікарняній палаті, який триватиме мінімум 17 днів. Вони пройдуть численні обстеження, зокрема КТ легенів і МРТ серця.
Під час другого етапу, запланованого на літо, ризики для учасників будуть «зведені до мінімуму». Ті добровольці, у яких з’являться серйозні симптоми, пройдуть лікування моноклональними антитілами американської компанії Regeneron Pharmaceuticals. Таке лікування в умовах лікарень було раніше схвалено в США.
Керівниця проєкту Хелен Макшейн пояснила, що дослідження дозволить розробити більш ефективні вакцини і методи лікування COVID-19, а також допоможе зрозуміти, наскільки люди захищені від повторного інфікування і на який термін.
За даними Reuters, Британія першою в світі дозволила експерименти з коронавірусом на людях. Подібне дослідження, в рамках якого добровольців навмисно заражали вірусом, стартувало в Імперському коледжі в Лондоні.
- Вчені попередили, що перехворівші коронавірусом люди можуть продовжувати його поширення.