Компанія Meta погодилась припинити використовувати персональні дані для показу таргетованої реклами користувачці з Великої Британії після того, як вона подала судовий позов проти техногіганта. Про це пише BBC.
37-річна Таня О’Керролл, яка мешкає в Лондоні та працює в сфері цифрової політики і прав людини, подала позов у 2022 році, вимагаючи від Facebook припинити використовувати її особисту інформацію для формування рекламних оголошень у соцмережі. Вона заявила, що це відкриває «шлях» для інших людей, які хочуть відмовитися від такої реклами.
Інформаційна комісія Великої Британії (ICO) визнала, що таргетована онлайн-реклама підпадає під визначення прямого маркетингу, на який громадяни мають право заперечити відповідно до законодавства про захист даних.
«Ми не повинні змушені погоджуватися на нав’язливе стеження та відстеження наших даних лише тому, що хочемо залишатися на платформі, яка є частиною нашого соціального життя», — заявила О’Керролл в інтерв’ю BBC.
Meta у відповідь наголосила, що її сервіси підтримуються завдяки рекламі, і що компанія надає «надійні налаштування» для контролю за даними та вподобаннями реклами. Водночас компанія погодилася припинити використовувати дані О’Керролл для рекламних цілей, що, за її словами, означає повне вимкнення «нав’язливої таргетованої реклами».
Facebook заявив, що реклама на платформі орієнтована на групи щонайменше зі 100 осіб, а не на індивідів, і тому не є прямим маркетингом. Але регулятор не погодився з цим трактуванням.
«Організації повинні поважати вибір людей щодо використання їхніх даних. Це означає, що користувачам має бути надана чітка можливість відмовитися від такої реклами», — зазначили в ICO.
О’Керролл наголосила, що не має наміру повністю відмовлятися від Facebook: «Це місце, де зберігаються зв’язки, сім’я, друзі, цілі глави мого життя».
Meta розглядає можливість впровадження платної підписки без реклами для користувачів у Великій Британії, подібно до вже діючої моделі в більшості країн Європи.