Британська туристка відправила під час сварки з українською сусідкою по квартирі повідомлення з образою по WhatsApp, тепер британці доведеться відповідати за це в суді. Про це повідомляє Daily Mail.
30 січня 31-річна менеджер з персоналу з Глостерширу повинна була полетіти з Дубая (ОАЕ) до своєї сім’ї у Великобританії, однак за кілька хвилин до вильоту її затримали співробітники аеропорту. Правоохоронці повідомили дівчині, що проти неї відкрито кримінальну справу і вона не може покинути країну.
У поліцейській дільниці з’ясувалося, що її сусідка по квартирі з України написала на дівчину заяву про образу після того, як кількома місяцями раніше вони посперечалися, хто під час режиму ізоляції буде використовувати обідній стіл для роботи.
Тепер громадянці Великобританії загрожує 2 роки в’язниці або великий штраф, оскільки постраждала сторона відмовилася відкликати скаргу.
Британка розповіла, що “благала” сусідку відкликати скаргу, але українка заявила, що “це кримінальна справа”. Вона також зазначила в суді, що “ніколи не очікувала, що європеєць скористається суворими законами ОАЕ” і що написала в повідомленні всього одне нецензурне слово.
“Ми жили в одній квартирі і вели себе невимушено. У мене ніколи в житті не було неприємностей, і я шокована тим, що мене притягнули до кримінальної відповідальності за приватний обмін повідомленнями в WhatsApp із кимось, з ким я жила”, – додала британка.
Представник затриманої Радха Стірлінг повідомив, що надмірно жорсткі закони ОАЕ про кіберзлочинність призвели до численних арештів іноземних громадян. Він уточнив, що відвідувачі країни можуть бути заарештовані і притягнуті до кримінальної відповідальності за лайку, образливу заяву або зневажливий коментар.
При цьому закони ОАЕ про кіберзлочинність є екстериторіальними, тобто, заява може бути зроблена навіть поза територією держави.
“Абсолютно незнайомі люди можуть повідомляти про коментарі в соціальних мережах, які вони вважають образливими для влади, і за законом вони будуть притягнуті до відповідальності, оштрафовані і навіть ув’язнені”, – розповів Стірлінг.
Він додав, що судові розгляди в Дубаї тривалі і навіть така несерйозна справа може розглядатися кілька місяців, перш ніж правоохоронні органи приймуть рішення.
“З проживанням у готелі, судовими витратами і штрафами за прострочення візи абсурдне звинувачення може швидко перерости в десятки тисяч фунтів стерлінгів, втрату роботи і, в гіршому випадку, тюремне ув’язнення”, – розповів представник британки.
- Після зміни умов WhatsApp кількість завантажень месенджера Signal виросал на 4200% за тиждень.
- У січні месенджер Telegram випустив для iOS спеціальне оновлення, яке дозволить користувачам переносити історію листувань з месенджерів WhatsApp, Line і KakaoTalk.