Держрезерв України передав Міністерству охорони здоров’я 10 мільйонів прострочених медичних масок. У своїй статті для LB.ua колишній заступник Голови Держрезерву Дмитро Булатов пояснив, що в отриманні прострочених масок винне саме Міністерство.
За його словами, Держрезерв не отримує бюджетного фінансування з 2003 року. У зв’язку з цим відомство протягом 17 років було змушене поповнювати свої запаси за гроші, отримані від реалізації залишків продукції і прибутку від власних підприємств.
“Нікого не цікавило питання – що лежить в Держрезерві!? Якої якості!? Як Держрезерв оновлює запаси без жодної гривні, виділеної з бюджету? Навіщо ламати голову щодо грошей на формування/поновлення/освіження запасів, простіше ж викинути, наприклад, той же перелік медпрепаратів з номенклатури”, – підкреслює Булатов.
Зазначені 10 мільйонів масок були закуплені у 2009 році, коли бушував “свинячий грип”. В період з 2012 по 2018 роки спроби Держрезерву реалізувати маски були марними. Зокрема, медзасоби не вдалося продати в рамках 23 аукціонів.
“З метою збереження матеріальних цінностей медичного призначення, закладених в державний резерв, недопущення втрат бюджетних коштів і подальшого нанесення збитків державі, Держрезерв неодноразово протягом 2011-2020 намагався передати зазначені матеріальні цінності Міністерству охорони здоров’я України. Серед цих цінностей були і 10 мільйонів масок. Як я вже зазначав, купувати їх на аукціонах ніхто не збирався. Не потрібні вони були і МОЗ”, – пише Булатов.
У 2016 році МОЗ зовсім виступило з ініціативою щодо виключення товарів медичного призначення з номенклатури державного матеріального резерву.
“Таким чином, чи винен Голова Держрезерву у відсутності в номенклатурі товарів медичного призначення? Або простроченні термінів реалізації цих товарів? Однозначно, ні. Звинувачувати Держрезерв і його сьогоднішнє керівництво безглуздо”, – резюмував Булатов.
Як повідомлялося раніше, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів, коли в українських аптеках з’являться медичні маски.