Українські бізнесмени Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Ігор Палиця та Юрій Кіперман, які відомі з підстави групи «Приват», створили дві компанії для виробництва снарядів і гарматних стволів. Про це повідомляє журналіст Юрій Бутусов у Facebook.
За його словами, зазначені бізнесмени створили дві компанії “Таргет-М” і “Рокит-М”. Серед засновників – громадяни США, партнери Коломойського Мордехай Корф і Уріель Цві Лейбер і американська компанія «Грей Фокс Інтернешнл», яка насторожує найбільше.
Бутусов пояснив, що 15 січня антикорупційне бюро висунуло підозру ексзаступникові міністра економіки Юрію Бровченку в розтраті 8,2 млн дол. держкоштів. За версією слідства, Бровченко перерахував гроші американській компанії за постачання 155 мм снарядів на завод «Артема», однак гроші зникли, а план виробництва було зірвано. Такий провальний контракт був укладений з компанією «Грей Фокс Лоджистікс». Її назва нагадує зазначену вище «Грей Фокс Інтернешнл».
Журналіст зазначив, що не тільки цей збіг дивує. Американські співзасновники компаній обіцяють залучити в Україну інвестиції та технології з США у виробництво 155 мм снарядів і артилерійських стволів. Американці нібито стверджують, що у них є експортні замовлення на снаряди і стволи, які, на їхню думку, вигідніше виробляти в Україні.
«Для експорту такого високого рівня необхідна спеціальна ліцензія, яку треба погоджувати в Вашингтоні. Чи можна це зробити без участі українських дипломатів і військових? Ні», – пояснив Бутусов.
Він наголосив, що для організації виробництва такого озброєння потрібно придбати американської якості сталь, інші матеріали, спеціальне обладнання, яке в Україні не виробляється. При цьому всі ці матеріали необхідно ліцензувати. У зв’язку з цим, набагато дешевше купити гармати і снаряди з американських арсеналів за програмою військової допомоги.
«Ось тільки проблема в тому, що Україні продавати знаряддя калібру 155 мм і снаряди до них поки що жодна країна не готова. Тільки Туреччина продала невелику партію снарядів для випробувань після багатомісячних переговорів. На жаль, щодо багатьох видів озброєнь постачання в Україну досі закриті», – пише Бутусов.
На його думку, ідея українських бізнесменів більше схожа на якийсь політичний проєкт, ніж на збройовий бізнес.