Міністерство оборони досі не витратило більшу частину коштів, передбачених держбюджетом на фінансування основних оборонних закупівель. Про це повідомляє журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.
За його словами, уряд і Міноборони провалюють виконання Держоборонзамовлення-2020, оскільки низка ключових і критичних для армії видів озброєння не була закуплена.
Бутусов стверджує, що 21 серпня був укладений контракт на поставку 152 мм гаубичних снарядів для гармат «Акація»/Д-20, але гроші так і не перерахували.
А ось контракт на поставку снарядів 152 мм гармат «Гіацинт» взагалі не був укладений, хоча ці снаряди в гострому дефіциті вже тривалий час.
“Перехід на 155 мм натовський єдиний калібр гаубичної артилерії взагалі знятий з порядку денного. Розробка своєї 155 мм гаубиці “Богдана” не отримала жодної копійки фінансування. Не фінансується хоча б дослідне виробництво 155 мм снарядів», – зазначив журналіст.
Також не укладено контракт на 30 мм осколкові гранати для підствольних і автоматичних гранатометів.
Примітно, що раніше військове командування прийняло на озброєння відомий протикорабельний ракетний комплекс “Нептун” і заявило про закупівлю трьох дивізіонів. Більше того, головного конструктора КБ «Промінь» Коростельова нагородили званням Героя України. Однак, за словами Бутусова, жодної копійки не було виділено з держбюджету на фінансування ПРК «Нептун» у 2020 році.
«З позитиву – виділено фінансування на ракетну програму “Вільха” – для закупівлі близько сотні ракет, що дозволить забезпечити мінімальне завантаження 20 оборонних підприємств. Хоча теж питання, навіщо закупили ракети з дальністю дії в 70 км, коли “Луч” вже поставив на озброєння “Вільха-М” з дальністю в 120 км», – наголосив журналіст.
Він додав, що під час інтерв’ю запитав у міністра фінансів Сергія Марченка про те, чи урізали фінансування для армії. Голову Мінфіну відповів, що попри дефіцит, гроші в бюджеті на ці витрати передбачені.
Бутусов припустив, що відсутність закупівель пояснюється нерозпорядливістю Міноборони і відсутністю контролю прем’єр-міністра, або проханням якогось високопоставленого чиновника не витратити гроші до кінця року, а потім направити їх на інші потреби.
Після ухвалення проекту Держоборонзамовлення-2020, Бутусов розкритикував документ, оскільки він не передбачав закупівлю ракет, гаубиць і тепловізорів.
У Міноборони відреагували на заяви про те, що нове оборонне замовлення «ставить хрест» на українських ракетних програмах.