Наказ Командування Збройних сил України про припинення вогню з 27 липня суперечить закону про особливості державної політики щодо забезпечення суверенітету країни на Донбасі. Про це повідомляє журналіст Юрій Бутусов у Facebook.
За його словами, згідно із законом “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій й Луганській областях” від 2018 року, наказ не може вимагати припинення вогню по ворогові, оскільки російська агресія і порушення територіальної цілісності країни тривають.
“Будь-який держслужбовець і військовослужбовець ЗСУ, який на підставі цього наказу вимагатиме припинення вогню по ворогові 27 липня, може бути притягнутий до кримінальної відповідальності”, – стверджує журналіст.
Окрім того, Командування ЗСУ в своєму наказі дозволяє відкривати вогонь у разі наступальних дій тільки після погодження своїх дій з “керівництвом збройних формувань ОРДЛО”. Проте зазначений закон визначає, що агресію здійснює Росія і будь-які контакти з бойовиками, а тим паче спільні дії, є порушенням закону.
Бутусов зазначив, що перераховані в наказі заборони на снайперський вогонь, на «пересування озброєних людей в бік противника», на застосування безпілотників – це теж за межею закону, оскільки наказ не може скасовувати статутні норми ведення бойових дій.
«Контроль за виконанням умов припинення вогню покладається на СЦКК і ОБСЄ. Коли створювалися Мінські угоди, РФ входила до складу СЦКК, проте в грудні 2017-го Росія вийшла зі складу СЦКК, і не повернулася. Виходить, визнаючи СЦКК, Україна визнає незаконні формування “ЛДНР” стороною переговорів, не згадуючи російську армію», – додав журналіст.
Також він наголосив, що повноваження ОБСЄ не збільшуються, а тому вони як і раніше можуть заїхати тільки туди, куди їх пускають росіяни.
«Моя думка така: Путін як і раніше продавлює в Україні “Придністровський сценарій”. І погрожує Зеленському та Єрмаку продовжувати перед місцевими виборами бити по рейтингу “Слуг” своїми телеканалами та інтернетом», – вважає Бутусов.
На його думку, Зеленський і голова його Офісу Андрій Єрмак в надії зберегти підтримку до жовтня у проросійського електорату придумали такий «хитрий політичний трюк» – заборонити армії воювати.
«Я не думаю, що армія виконуватиме цей наказ. Думаю, що прихована війна продовжиться. Але цей наказ формалізує і юридично закріплює те, що Україні визнавати насправді не вигідно – що керівництво країни готове підписати що завгодно і наказати що завгодно, лише б замість реальної боротьби за незалежність продовжувати її імітацію», – підсумував Бутусов.
- 26 липня президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Сторони обговорили, зокрема, перемир’я і зміни до Конституції.
- Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак виступив із заявою щодо перемир’я на Донбасі.
- З півночі 27 липня заходи з припинення вогню на Донбасі набули чинності.
- Журналіст розповів, яку зброю бійці ЗСУ відвели з позицій.