У часи президентства Петра Порошенка з подачі його радника Юрія Бірюкова було створено Головне управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Міноборони з метою забезпечення єдиного та одноосібного контролю державних закупівель. Про це у себе в Facebook пише журналіст Юрій Бутусов.
За його словами, ГУРСМЗ є корупційно-ризиковою структурою, так як контролює допуск до торгів постачальників, написання технічних умов, і саме ж контролює якість поставлених товарів.
“Заради того, щоб створити це управління, у ЗСУ забрали функції контролю якості – раніше за якість відповідали ті, хто користується закупленими речами. А в Міноборони України ввели дивовижну новацію – за якість відповідає той же підрозділ, який і планує закупівлі. Українське “ноу-хау”. Під тиском всесильного в МО радника Порошенка Юрія Бірюкова таку дурість створили, щоб забезпечити ручний і одноосібний контроль держзакупівель. І безвольний Муженко віддав таку важливу функцію ЗСУ в ГУРСМЗ. А на керівництво ГУРСМЗ Бірюков домігся призначення свого друга Дмитра Марченка”, – пише журналіст.
Бутусов також нагадав про великий скандал у квітні 2019 року. Так, у 2018 році був проведений конкурс бронежилетів, спеціально, щоб виявити оптимальну модель. Тоді найбільшу кількість балів набрав Харківський завод засобів індивідуального захисту, однак у квітні 2019 року в ГУРСМЗ просто переписали техумови і тендер на поставку виграла фірма “Темп”, яка поставила армії 19 тисяч неякісних бронежилетів.
Примітно, що на поставки не вплинули навіть висновки лабораторних досліджень в Міністерстві оборони, згідно з якими бронежилети повністю втрачали свої балістичні властивості при намоканні.
“Схема роботи ГУРСМЗ настільки абсурдна і містить високі корупційні ризики, що новий міністр оборони Андрій Загороднюк в першому ж інтерв’ю для Цензора заявив, що функцію контролю якості у ГУРСМЗ забирають”, – резюмував Бутусов.
Раніше повідомлялося, що Державне бюро розслідувань повідомило про підозру п’яти топ-чиновників Міноборони в закупівлі неякісних бронежилетів. Підозри були вручені начальнику Головного управління розвитку і супроводу матеріального забезпечення Міноборони генерал-майору Дмитру Марченку, його заступнику Ользі Капінус, а також ще трьом співробітникам.