Бутусов зажадав розслідувати причини провалу трьох спецоперацій ГУР МО, про які мовчать у Зеленського

Головний редактор видання Цензор.НЕТ Юрій Бутусов написав питання для журналістів Bellingcat щодо провалу низки операція Головного управління розвідки Міністерства оборони в липні 2020 року, які вони повинні озвучити в офісі президента під час свого візиту в Україну. Про це він повідомив у Facebook.

Бутусов зазначає, що в першу чергу в ОП повинні дати відповідь на питання, з якою метою в червні 2020 року президент Володимир Зеленський призначив начальником комітету з розвідки і першим заступником секретаря РНБО Руслана Демченка, давши йому доступ до всіх секретних операцій українських спецслужб проти Росії. Журналіст підкреслює, що саме Демченко є автором так званих Харківських угод 2010 року, завдяки яким російські війська отримали повну свободу дій у Криму.

“1 липня 2020 — го, через два тижні після призначення Демченка, Державне бюро розслідувань та військова контррозвідка СБУ вилучили клістрони-компоненти зенітно-ракетних комплексів С-300 у трьох зенітно-ракетних бригадах. Ці клістрони були поставлені в ЗСУ таємно з Російської Федерації, згідно з Національною розвідувальною Програмою на замовлення Міноборони України Головним управлінням розвідки. Командування Повітряних сил виступило з різким засудженням дій правоохоронних органів, в результаті яких були розкриті секретні серійні номери російських клістронів, операція з постачання клістронів з РФ була провалена, російські спецслужби почали розслідування каналів постачання. У лютому 2021-го Генпрокуратура закрила справу про постачання клістронів за відсутністю події злочину. Тобто не було жодних підстав взагалі вилучати клістрони і відкривати справу! Хто несе відповідальність за провал цієї спецоперації і хто в Офісі президента мав доступ до даної інформації?”,- пише Бутусов.

Інша спецоперація була провалена через три тижні після призначення Демченка, коли СБУ затримала агентурно-бойову групу ГУР МО, яка підготувала бойову операцію в окупованому Донецьку. В результаті вся група була повністю Розсекречена, проти співробітників ГУР МО висунули підозру в незаконному зберіганні зброї, яку їм видала держава, а звинувачення не зняті досі.

Крім того, через шість тижнів після призначення Демченка була зірвана спецоперація із захоплення групи 28 російських терористів з приватної військової компанії “Вагнер”, яку ГУР МО проводило спільно зі спецслужбами США і Туреччини.

“Чи не було призначення зрадника Демченка і провал цілого ряду операцій ГУР МО відразу після призначення Демченка Умовами, яке виконував Офіс президента в інтересах Російської Федерації і за домовленістю Андрія Єрмака з помічником президента РФ Дмитром Козаком? Хто несе відповідальність, і хто запропонував призначення Демченка головою Комітету з розвідки при Президентові і першим секретарем РНБО?”,- підсумував він.

  • За інформацією ЗМІ, Офіс президента зірвав операцію українських спецслужб із затримання “вагнерівців”.
  • Журналіст розповів, що президент Зеленський розпорядився виселити з охоронюваного будинку колишнього начальника ГУР, який свідчив з приводу провалу операції із захоплення терористів з російської ПВК «Вагнера».
  • Радник Голови ВП Єрмака Олексій Арестович заявив, що спецоперацію із захоплення “вагнерівців” міг злити колишній президент Порошенко.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.