Російський модуль” Наука”, який 21 липня був виведений на цільову орбіту, зіткнувся зі збоями в паливній системі. Про це пише N+1 з посиланням на джерело в російській ракетно-космічній галузі.
Для підйому орбіти і зближення з МКС «Наука» повинна чотири рази включити двигуни, через збій модулю може не вистачити палива на всі маневри. Посилаючись дані телеметрії джерело зазначило, що в паливній системі створилося занадто високий тиск, в результаті чого сильфони порвалися і паливо витекло в газову порожнину за мембраною сильфона.
Подібна несправність може стати причиною нестачі палива в двигуні, в результаті чого модуль просто може не долетіти до МКС. Разом з тим було відзначено, що схожі телеметричні дані можуть створювати збої в системі клапанів паливної системи.
Джерело зазначає, що на поточний момент ситуація залишається неясною, деякий час назад на борту модуля вперше включили двигуни, але штатно пройшло включення, поки невідомо.
Слід зазначити, що вказаний модуль планували запустити ще в 2009 році, але запуск неодноразово відкладали з кількох причин. Головна з них, що викликала найдовшу затримку — це виробничий брак, через який в паливній системі виявилася металева стружка.
- 21 липня “Роскосмос” запустив новий модуль російського сегмента МКС. Він буде використовуватися для проведення наукових експериментів, а також підтримки роботи станції. Стикування з МКС має відбутися 29 липня.