Через фейк про Супрун: Facebook вперше позначив пост українського каналу як неправдивий

Facebook позначив пост телеканалу ZIK про Уляну Супрун як фейковий. Це повідомлення залишається доступним для користувачів, проте перед ним йде попередження, що інформація в пості є неправдивою.

Повідомлення телеканалу ZIK із заявою члена політради партії “ОПЗЖ” Володимира Кацмана про відсутність у Супрун медичної освіти було опубліковано ще в серпні 2019 року. Але цей старий фейк час від часу поширюють противники екскерівниці МОЗ.

Вчора, 27 травня, фактчекери видання StopFake опубліковали аналіз повідомлення і виявили там два неправдивих твердження. Одне про відсутність медичної освіти Супрун, а інше про неконституційність медичної реформи.

Сьогодні, 28 травня, спираючись на аналіз StopFake, Facebook відзначив пост телеканалу ZIK як помилковий. На відео з’явилася заставка з написом “Неправдива інформація. Перевірено незалежними контролерами фактів” і кнопкою, яка веде на публікацію StopFake.

У коментарі “ZAXID.NET” виконавчий директор StopFake Руслан Дейниченко розповів, що організація офіційно працює з Facebook з кінця березня.

“Є кілька способів, як до нас потрапляє підозріла інформація. Наші фактчекери перевіряють її: якщо інформація достовірна, то вони так її і позначають, якщо ж ні, то ми пишемо статтю з поясненнями, що саме є недостовірним, який факт не є правдивим, а потім відправляємо її в Facebook”, – розповів він.

За словами Дейниченка, після цього Facebook відстежує публікацію, а у людей, які її переписали, з’являється повідомлення, що вони поширили недостовірну інформацію.

Перевірку контенту в Україні Facebook запустив в кінці березня 2020 року. Цим займаються дві організації – StopFake і VoxCheck.

Якщо фактчекери позначать пост як помилковий, то він не буде відображатися в основній стрічці Facebook. Якщо ж ЗМІ або якась група буде систематично публікувати фейкові пости, то Facebook обмежить охоплення аудиторії і позбавить можливості рекламувати свій контент.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.