Чи потрібно завішувати дзеркала, якщо в будинку померлий: ПЦУ розвіяла відомий міф

У Православній Церкві України (ПЦУ) назвали забобоном поминальну традицію завішувати дзеркала в будинку, коли хтось помер. Про це йдеться в повідомленні на Facebook-сторінці ПЦУ.

“Однією з таких «поминальних» традицій є завішування дзеркал у домі. Часто це пояснюється тим, що душа людини нібито може «застрягнути» в них, «заблукавши у дзеркальному лабіринті». За іншою, не менш абсурдною версією, душа може «налякатися», не побачивши своєї тіні у відображенні. Та з Писання ми знаємо, що «дух тіла і кісток не має» (Лк. 24: 39), а отже, не зазирає до дзеркал, аби в них на себе дивитися”, – сказано в повідомленні.

Як зазначили в ПЦУ, традиція завішувати дзеркала в будинку, де перебуває померлий, поширена у різних культурах і країнах, але не має нічого спільного з православною вірою. Адже в першу чергу вона засновується на забобонному страху перед «магічними» властивостями дзеркал, які здавна асоціюються з ворожіннями, «спілкуванням» із духами та відкриттям «дверей» до «потойбічних світів».

“Подібно до побажання «земля пухом», склянки зі шматком хліба для покійного та інших «народних» поминальних традицій, завішування дзеркал є звичайним забобоном, який жодним чином не корисний для душі – ані померлого, ані того, хто таким забобонам довіряє. Адже такі «традиції» підміняють у свідомості людини православну віру марновірством, окультним сприйняттям дійсності”, – заявили в ПЦУ.

  • У ПЦУ заявили, що нібито “традиційні” масові пірнання українців у водойми на свято Водохреща до середини минулого століття не фіксувалися етнографами та істориками.
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.