Детективи НАБУ повідомили про підозру сімом особам у розкраданні 15 гектарів землі під Києвом, чим було завдано збитків державі в розмірі майже 44 млн грн. Про це інформує прес-служба Національного антикорупційного бюро.
У розкраданні особливо цінної землі в Києво-Святошинському районі підозрюються екс-президент Національної академії аграрних наук України (далі – НААН), віце-президент НААН, директор ННЦ Інститут землеробства НААН, екс-завідувач відділу ННЦ Інститут землеробства НААН, завідувач відділу впровадження ННЦ Інститут землеробства НААН, екс-начальник управління земельного кадастру Головного управління Держземагентства у Київській області і працівник СБУ.
За даними НАБУ, протягом 2013-2014 років вищевказані особи ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 гектарів державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про ділянки в селі Гнатне під Києвом. Вони призначалися для дослідницьких цілей.
Зазначається, що чиновники НААН у змові з посадовими особами Держземагентства в обхід законодавства і без узгодження з Кабміном, а також Верховною Радою, ухвалили рішення про згоду на припинення права постійного користування ділянками академією.
Землі перейшли у приватні руки, серед одержувачів не тільки підозрювані, але і співробітники СБУ, посадові особи Мінаграрполітики та інших органів. Всього вони отримали 144 ділянки, з яких 138 вже встигли переоформити.
У зв’язку з цим, НАБУ ініціювало накладення арешту на все 144 ділянки, сформовані за рахунок протиправно вилученої землі підприємства «Чабани». Суд клопотання задовольнив.
У НАБУ додали, що розслідування зазначених фактів ведеться з 2017 року. В рамках цієї справи розслідуються й інші епізоди зі розкрадання особливо цінної землі.