На сьогоднішній день Україна здійснила ряд кроків для наближення до стандартів НАТО, проте ще залишається ряд питань, на які слід звернути увагу. Про це заявив спеціальний представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай, передає Європейська правда.
За його словами, крім оборонного сектора Україна повинна сконцентруватися на зміцненні верховенства права і демократичного управління. Йдеться про судову реформу, Конституційний Суд, підвищення ефективності антикорупційних інститутів, які важливі в ширшому контексті реформ оборонного сектору.
Крім того, необхідно узгодити систему громадянського демократичного контролю зі стандартами НАТО, поліпшити стратегічну комунікацію і забезпечити кращий зв’язок між планами і ресурсами, залучати до реформ більше професіоналів.
Разом з тим Аппатурай звернув увагу на те, що Україна не зможе отримати список певних критеріїв для членства в Альянсі, так як прийняття країни в НАТО є політичним рішенням.
“Це так не працює. Немає чіткого переліку критеріїв, після виконання яких надається ПДЧ або членство – тому що це політичне рішення, це не суто технічні критерії… Я не кажу, що немає зв’язку між реформами і політичним рішенням-звичайно, вони пов’язані. Але тільки виконання переліку умов самого по собі недостатньо”, – підкреслив він.
- Києв пропонує НАТО розробити новий підхід, який би дозволив визначити терміни та умови, виконання яких дозволить Україні отримати статус повноправного члена Альянсу.