Член НР «ПриватБанку» і голова Мінфіну виступили проти різкого зміцнення гривні

Новопризначений член наглядової ради «ПриватБанку» Роман Сульжик заявив, що зміцнення гривні повинне було бути зупинено Національним банком України (НБУ) на рівні 26-27 грн за долар.

«Гривня 25. Мені цікаво, чому мовчать великі економічні уми держави? Я вважаю, що зміцнення гривні повинне було бути зупинено ще на рівні 26-27 за долар, і те, що зараз відбувається межує зі злочинною недбалістю на посаді. Це не зовсім серіал «Чорнобиль», але близько», – написав він у Facebook.

За словами Сульжика, недооцінена національна валюта є цінним ресурсом, який можна використовувати для накопичення резервів, зниження ставок, скасування всіх адмін обмежень та запровадження повної свободи руху капіталу в країні.

«Замість цього, їй абсолютно бездарно дають зміцнюватися. Я не розумію, як можна це робити, поки є така величезна кількість невирішених проблем. І найголовніше – навіщо?», – зазначив голова наглядової ради «ПриватБанку».

Такої ж думки дотримується міністр фінансів Оксана Маркарова.

“Мінфін про це говорить вже кілька місяців. Але ми на політику НБУ не впливаємо”, – написала вона у коментарі до посту Сульжика.

Під постом вибухнула ціла дискусія з цього приводу. Деякі експерти захищають Національний банк, зазначаючи, що обсяги викупу валюти приблизно відповідають обсягу придбання нерезидентами ОВДП, а більш міцна гривня сприяє зниженню інфляції.

“А це точно НБУ винен? Або той, хто розміщує борг, який із задоволенням купують нерези?”, – пише екс-голова Forbes Україна Володимир Федорін.

Зазначимо, що в останні дні гривня зміцнилася до максимуму за три роки – НБУ встановив курс 25 грн за 1 дол. З початку року зміцнення гривні до долара склало 9,4%.

Нагадаємо, що раніше виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера і радник президента України Олег Устенко в коментарі InfoResist дав розгорнуте пояснення, що відбувається з гривнею і чим може обернуться спекулятивне скуповування боргових розписок Мінфіну.

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.